Resultater
Glostrup Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


Klasseoversigt
1.LA1-A - A
2.Træningsklasse LA2/LA3/LA4/LA5/LA6-A - A
4.Seniormesterskab 2013 LA1/LA2/LA3/LA4-A - A
6.Rideskoleklasse/Privatryttere LC1-A - A
7.LC3-A - A
8.LB1-A - A
9.LB2/LB3-A - A
10.Old Boys & Girls mesterskab 2013 LC3/LB1/LB2/LB3-A - A
11.Junior/Ungrytter mesterskab 2013 2013 LB1/LB2/LB3-A - A
12.Sløjfespring 50/60/70 cm - B0 - A
13.LE 80 cm - B3 - A
15.LD 90 cm - B3 - A
16.Juniormesterskab 2013 90 cm - B12 - A
17.LC 100 cm - B4 - A
18.Seniormesterskab 2013 105 cm - B12 - A
19.LB2** 110 cm - B3 - A
20.LA2** 120 cm - B3 - A

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


1 LA1-A - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere: C: Helle Holst Pedersen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

41

HARRYSMINDES DAHLIA

Mette Kofod Jensen

Glostrup Rideklub



180,50
1



181

69,423

1

1

12

ENGHAVENS FIONA

Maria Holck Rasmussen

Vestskovens Rideklub



179,50
2



180

69,038

2

34

ULLERUPS PLAY-BRICCO

Marianne Skov Bentsen

Ledøje-Smørum Rideklub



170,00
3



170

65,385

3

13

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub



167,00
4



167

64,231

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


2Træningsklasse LA2/LA3/LA4/LA5/LA6-A - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Helle Holst Pedersen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

9

CANAIMA

Jette Hansen

Glostrup Rideklub



67,21
1



67

67,206

1

1

25

SPRINGBORGS KATMANDU

Bjørg Hansen

Glostrup Rideklub



65,86
2



66

65,862

3

65

CALANTINA

Rikke Hansen

Glostrup Rideklub



64,48
3



64

64,483

2

21

HØJAGER TOBIAS

Mette Pind Sonne

Glostrup Rideklub



57,59
4



58

57,586

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


4Seniormesterskab 2013 LA1/LA2/LA3/LA4-A - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Helle Holst Pedersen, M: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

18

SANDRO'S DONNA

Helle Skjøt

Glostrup Rideklub



70,26
1

77,82
1


148

74,040

1

9

10

POPPELGAARDENS CERES

Birgitte Christensen

Glostrup Rideklub



69,79
2

75,97
2


146

72,882

2

8

9

CANAIMA

Jette Hansen

Glostrup Rideklub



69,64
3

70,41
3


140

70,026

3

1

41

HARRYSMINDES DAHLIA

Mette Kofod Jensen

Glostrup Rideklub



69,42
4

68,65
4


138

69,039

6

21

HØJAGER TOBIAS

Mette Pind Sonne

Glostrup Rideklub



65,03
6

67,68
5


133

66,359

7

65

CALANTINA

Rikke Hansen

Glostrup Rideklub



67,68
5

62,56
9


130

65,122

2

11

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub



64,62
7

65,58
7


130

65,096

3

37

KAHLUA

Cecillia Overgaard Andersson

Glostrup Rideklub



64,62
7

64,23
8


129

64,423

10

5

BOMBOLULU'S WELMA

Bjørg Hansen

Glostrup Rideklub



61,30
9

65,63
6


127

63,463

5

70

DRITHOLMGÅRD´S LANCE´

Mette Lorentzen

Glostrup Rideklub



59,23
11

61,54
10


121

60,385

4

13

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub



59,42
10

59,23
11


119

59,327

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


6Rideskoleklasse/Privatryttere LC1-A - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Louise Dinesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

119

NIENDAMGAARD'S LA LUO

Cecilie Weidich Olsen

Glostrup Rideklub



165,00
1



165

68,750

1

6

60

SELBYGÅRDS PILLO FILIPPOS

Emilie Brabrand

Glostrup Rideklub



160,50
2



161

66,875

2

4

57

PAW

Luna Søborg

Glostrup Rideklub



159,00
3



159

66,250

3

5

48

LA PIÚ BELLA

Eva Lilli Durafour

Glostrup Rideklub



158,50
4



159

66,042

2

51

KLOSTERHEDENS WHY NOT

Michela Feldt Jessing

Glostrup Rideklub



156,00
5



156

65,000

7

16

HOT GIRL

Mie Arnvig

Albertslund Rideklub



154,50
6



155

64,375

9

80

PARANKA

Cecilie Griffin

Glostrup Rideklub



151,50
7



152

63,125

8

78

JARCO

Liv Bechgaard Sander

Glostrup Rideklub



144,50
8



145

60,208

10

102

MARKUS

Maria Juul Christoffersen

Glostrup Rideklub



141,50
9



142

58,958

1

61

INSELFÜRSTIN RAVNKILDE

Katja Nicolaisen Steffin

Glostrup Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


7LC3-A - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Louise Dinesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

32

Z & MATCH

Mette Kjær

Holte Ride-Klub



162,50
1



163

67,708

1

4

62

PATRIA

Charlotte Hoffmann-Timmol

Vestegnens Rideklub



151,50
2



152

63,125

1

16

HOT GIRL

Mie Arnvig

Albertslund Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


8LB1-A - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Louise Dinesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

29

DRISDAL´S LOGAN

Katrine Arnesen

Midtsjællands Rideklub



187,00
1



187

69,259

1

3

33

KLOSTERHEDENS WHY NOT

Tina Feldt Jessing

Glostrup Rideklub



180,00
2



180

66,667

5

100

FLORA

Astrid Zierfuss

Glostrup Rideklub



175,50
3



176

65,000

2

68

LEXUS

Dinna Goltermann Otto

Glostrup Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


9LB2/LB3-A - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Helle Holst Pedersen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

122

DIVINO XXXVIII

Malene Flyttov Nielsen

Ledøje-Smørum Rideklub



65,00
1



65

65,000

1

1

29

DRISDAL´S LOGAN

Katrine Arnesen

Midtsjællands Rideklub



64,44
2



64

64,444

2

2

36

DIAMOND

Nadja Waagensen

Vestegnens Rideklub



63,89
3



64

63,889

4

34

ULLERUPS PLAY-BRICCO

Marianne Skov Bentsen

Ledøje-Smørum Rideklub



63,65
4



64

63,654

6

120

HOPLA'S ROCILLE

Anne-Sofie Laudrup

Sportsrideklubben



62,89
5



63

62,885

7

100

FLORA

Astrid Zierfuss

Glostrup Rideklub



59,81
6



60

59,808

3

17

GULLHØJS ROMULUS

Susanne Dyrnell

Glostrup Rideklub



59,63
7



60

59,630

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


10Old Boys & Girls mesterskab 2013 LC3/LB1/LB2/LB3-A - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen, M: Louise Dinesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

38

KAHLUA

Jette Andersson

Glostrup Rideklub



63,85
3

66,35
1


130

65,096

1

1

76

DIOR

Dorthe Wennerwald Musial

Glostrup Rideklub



64,79
2

63,75
4


129

64,271

2

6

22

RÅDBJERG'S PATANO

Helle Falck

Glostrup Rideklub



64,81
1

63,27
5


128

64,039

3

35

NIENDAMGAARD'S LA LUO

Marianne Weidich Hansen

Glostrup Rideklub



62,29
6

65,42
2


128

63,855

5

17

GULLHØJS ROMULUS

Susanne Dyrnell

Glostrup Rideklub



63,52
4

64,07
3


128

63,797

2

79

HESTER

Kamilla Søndergaard

Glostrup Rideklub



63,33
5

61,04
6


124

62,188

4

48

LA PIÚ BELLA

Eva Lilli Durafour

Glostrup Rideklub



58,96
7

60,00
7


119

59,479

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


11Junior/Ungrytter mesterskab 2013 2013 LB1/LB2/LB3-A - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen, M: Louise Dinesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

60

SELBYGÅRDS PILLO FILIPPOS

Emilie Brabrand

Glostrup Rideklub



65,00
4

67,22
1


132

66,111

1

3

24

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub



66,11
1

64,82
2


131

65,463

2

2

113

BIG BROTHER

Bettina Westh

Glostrup Rideklub



66,11
1

62,78
5


129

64,445

4

92

LILLY

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub



65,37
3

61,85
6


127

63,611

5

56

HOELGAARD'S RAM A QUENA 50

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub



63,15
5

62,96
4


126

63,056

7

39

ARAGORN NIELSBOGAARD

Rebecca Bøjle Kristensen

Glostrup Rideklub



55,00
6

64,63
3


120

59,815

1

121

FRESH PRINCE - 1

Christopher Nolin

Glostrup Rideklub



54,26
7

59,26
7


114

56,759

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


12Sløjfespring 50/60/70 cm - B0 - A

Antal plac.: 12Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

42

39

ARAGORN NIELSBOGAARD

Rebecca Bøjle Kristensen

Glostrup Rideklub

49,500

0,000

H

3

44

71

PLATINICO

Sofie Helene Fisher Jensen

Glostrup Rideklub

52,300

0,000

H

3

14

129

LUIS

Caroline Ahrensberg

Glostrup Rideklub

54,100

0,000

H

3

13

82

LILLE MY 60

Marianne Larsen

Glostrup Rideklub

58,200

0,000

H

3

29

98

FLORA 60

Astrid Zierfuss

Glostrup Rideklub

58,400

0,000

H

3

33

77

VIRONA 70

Signe Wohlers Sørensen

Glostrup Rideklub

60,200

0,000

H

3

8

78

JARCO

Liv Bechgaard Sander

Glostrup Rideklub

60,500

0,000

H

3

38

99

FLORA 70

Astrid Zierfuss

Glostrup Rideklub

61,200

0,000

H

3

41

37

KAHLUA

Cecillia Overgaard Andersson

Glostrup Rideklub

62,400

0,000

H

3

15

85

CRINGLE

Camilla Hansen

Midtsjællands Rideklub

67,700

0,000

H

3

10

56

HOELGAARD'S RAM A QUENA 50

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub

70,400

0,000

H

3

27

75

DIOR

Camilla Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

72,700

0,000

H

35

94

LILLY 70

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub

53,500

4,000

H

17

84

JARCO 60

Liv Bechgaard Sander

Glostrup Rideklub

56,300

4,000

H

4

112

WOJOLA 50

Maj Husher

Glostrup Rideklub

60,900

4,000

H

36

96

GUCCI 70

Patricia Larsen

Glostrup Rideklub

61,800

4,000

H

34

88

GUCCI 70

Dina Goltermann Otto

Glostrup Rideklub

62,900

4,000

H

30

86

CRINGLE

Camilla Hansen

Midtsjællands Rideklub

66,400

4,000

H

26

93

LILLY 60

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub

68,700

4,000

H

19

83

HOELGAARD'S RAM A QUENA 60

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub

69,000

4,000

H

46

132

SIOUX - 1

Patricia Nielsen

Glostrup Rideklub

75,100

4,000

H

11

54

GUCCI 60

Patricia Larsen

Glostrup Rideklub

76,000

4,000

H

20

64

KLOSTERHEDENS WHY NOT 60

Celine Flintrup

Glostrup Rideklub

82,800

4,000

H

37

106

KLOSTERHEDENS WHY NOT 70

Celine Flintrup

Glostrup Rideklub

83,400

4,000

H

7

26

KEELEY KEELEY 50

Birgit Pedersen

Møns Sportsrideklub

88,100

4,000

H

45

114

JASMIN 70

Bettina Westh

Glostrup Rideklub

90,200

4,000

H

31

130

LUIS

Caroline Ahrensberg

Glostrup Rideklub

55,000

8,000

H

25

107

KEELEY KEELEY 60

Birgit Pedersen

Møns Sportsrideklub

59,000

8,000

H

24

91

MUSSE 60

Mai Bechgaard Sander

Glostrup Rideklub

109,000

8,000

H

39

57

PAW

Luna Søborg

Glostrup Rideklub

62,100

12,000

H

2

124

SUSAN 50

Julie Willers

Glostrup Rideklub

82,700

12,000

H

12

125

BIG 60

Cecilie Griffin

Glostrup Rideklub

83,400

12,000

H

40

101

GULLHØJS ROMULUS

Katrina Dyrnell Bolding

Glostrup Rideklub

109,000

12,000

H

9

90

MUSSE 50

Mai Bechgaard Sander

Glostrup Rideklub

104,800

16,000

H

Udgået

1

123

HESTER

Sara M. Petersen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

3

108

LILLE GRÅ 50

Julie Christensen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

5

19

STALD CARÉS SPARTACUS 50

Dorte Irene Sattrup Lund-nielsen

Møns Sportsrideklub

H

Udgået

6

80

PARANKA

Cecilie Griffin

Glostrup Rideklub

H

Udgået

16

128

ARAGORN NIELSBOGAARD

Rebecca Bøjle Kristensen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

21

109

LILLE GRÅ 60

Julie Christensen

Glostrup Rideklub

H

22

87

GUCCI 60

Dina Goltermann Otto

Glostrup Rideklub

H

23

89

STALD CARÉS SPARTACUS 60

Dorte Irene Sattrup Lund-nielsen

Møns Sportsrideklub

H

Udgået

18

131

SUSAN

Eva Gravesen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

28

97

CHESS 60

Selma Rasmussen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

32

110

JASMIN 70

Signe Engstrøm

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


13LE 80 cm - B3 - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

69

SØNDERSTRANDS TANGO

Mie Leth-olsen

Strøby Rideklub

57,000

0,000

H

 

38,200

0,000

1

2

1

66

DOWN TOWN REX

Catrine Eisenreich

Ishøj Sportsrideklub

62,100

0,000

H

 

40,000

0,000

1

3

2

52

NEVERTHELESS- TETTI - 1

SASCHA DORPH HANSEN

Himmelev Rideklub

61,100

0,000

H

 

40,400

0,000

1

4

7

71

PLATINICO

Sofie Helene Fisher Jensen

Glostrup Rideklub

54,200

0,000

H

 

40,700

0,000

1

3

37

KAHLUA

Cecillia Overgaard Andersson

Glostrup Rideklub

62,600

0,000

H

 

42,300

0,000

1

6

105

LANDO

Cille Dalby Christensen

Strøby Rideklub

55,600

4,000

H

10

36

DIAMOND

Nadja Waagensen

Vestegnens Rideklub

60,900

4,000

H

11

49

ARAGON

Alma Trillingsgaard

Sportsrideklubben

68,900

4,000

H

12

74

CARGO

Valentina Ellegaard Timm

Rideklubben Falken

69,000

4,000

H

8

117

WOJOLA

Nikoline Albrechtsen

Glostrup Rideklub

80,100

5,000

H

13

115

EASTER

Tina Aamann

Glostrup Rideklub

74,800

8,000

H

4

101

GULLHØJS ROMULUS

Katrina Dyrnell Bolding

Glostrup Rideklub

98,200

17,000

H

5

57

PAW

Luna Søborg

Glostrup Rideklub

65,900

20,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


15LD 90 cm - B3 - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

72

FANTASY

Mia Michelle Sørensen

Stevnsbogaard Rideklub

44,000

0,000

H

 

37,800

0,000

1

2

12

2

TITOU DE CHALUSSE

Lone Søgård

Rideklubben Falken

68,100

0,000

H

 

46,400

0,000

1

3

5

45

KNAPSHOLMS SILVERBOY

Karina Kosack

Ledøje-Smørum Rideklub

59,500

0,000

H

 

44,400

4,000

1

7

105

LANDO

Cille Dalby Christensen

Strøby Rideklub

51,400

4,000

H

11

36

DIAMOND

Nadja Waagensen

Vestegnens Rideklub

58,600

4,000

H

8

20

LESTER ESTELLE

Kristina Polk Gramstrup

Ørholm Rytterklub

64,500

4,000

H

13

66

DOWN TOWN REX

Catrine Eisenreich

Ishøj Sportsrideklub

70,700

8,000

H

9

74

CARGO

Valentina Ellegaard Timm

Rideklubben Falken

75,200

12,000

H

3

49

ARAGON

Alma Trillingsgaard

Sportsrideklubben

86,200

15,000

H

Opgivet

4

69

SØNDERSTRANDS TANGO

Mie Leth-olsen

Strøby Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


16Juniormesterskab 2013 90 cm - B12 - A

Antal plac.: 3Metode: B12
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

30

KUSAJ

Cecilie Fynbo Larsen

Glostrup Rideklub

55,700

0,000

H

 

55,200

4,000

H2

2

6

81

ALARDA

Lise Andersen

Glostrup Rideklub

60,400

4,000

H

 

57,600

8,000

H2

3

1

95

EASTER

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub

54,300

4,000

H

 

74,200

16,000

H2

4

133

ZAINI BRENTEDAL

Linnea Wilner Hansen

Glostrup Rideklub

57,900

4,000

H

 

73,800

20,000

H2

3

111

MARKUS

Cemile Ôzgenc Weglewna

Glostrup Rideklub

72,800

4,000

H

 

84,700

24,000

H2

7

23

STENSGÅRDENS MARQUIS

Celine Flintrup

Glostrup Rideklub

97,700

29,000

H

 

72,600

4,000

H2

Udgået

5

117

WOJOLA

Nikoline Albrechtsen

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


17LC 100 cm - B4 - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

24

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

55,900

0,000

H

 

32,500

0,000

1

2

2

2

TITOU DE CHALUSSE

Lone Søgård

Rideklubben Falken

66,400

0,000

H

 

30,600

4,000

1

6

45

KNAPSHOLMS SILVERBOY

Karina Kosack

Ledøje-Smørum Rideklub

65,600

0,000

H

 

40,400

8,000

1

4

20

LESTER ESTELLE

Kristina Polk Gramstrup

Ørholm Rytterklub

57,400

4,000

H

7

28

ROYAL FLUSH

Elisabeth Christensen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

59,600

4,000

H

5

31

TOFTEGÅRD´S CARLETTI

Cecilie Malmgren

Kongelundens Rideklub

64,400

4,000

H

Udgået

3

72

FANTASY

Mia Michelle Sørensen

Stevnsbogaard Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


18Seniormesterskab 2013 105 cm - B12 - A

Antal plac.: 2Metode: B12
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

11

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

73,200

0,000

H

 

71,500

0,000

H2

 

37,500

0,000

1

2

3

3

FRYDENBORGS LABAN

Ronja Lissi Dam

Glostrup Rideklub

65,900

0,000

H

 

65,700

0,000

H2

 

38,500

4,000

1

5

7

QUORP'S CADEAU

Sarah Bergsaker

Glostrup Rideklub

70,400

0,000

H

 

69,000

4,000

H2

8

14

SELBYGÅRDS PILLO FILIPPOS

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

72,800

0,000

H

 

73,500

4,000

H2

2

24

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

74,800

4,000

H

 

66,100

4,000

H2

1

43

EMMA-L

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

67,000

12,000

H

Udgået

4

47

CH-SLOT

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

67,700

8,000

H

 

DIS_Udgået

H2

Udgået

6

44

ØLTANG'S CALISTA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


19LB2** 110 cm - B3 - A

Antal plac.: 1Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

27

CONTESSA S

Sigrid Ryssel

Odsherreds Rideklub

72,200

0,000

H

 

54,000

0,000

1

3

31

TOFTEGÅRD´S CARLETTI

Cecilie Malmgren

Kongelundens Rideklub

70,400

4,000

H

2

47

CH-SLOT

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

100,700

9,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs dressur og springstævne med klubmesterskaber
07/09/2013 - 08/09/2013


20LA2** 120 cm - B3 - A

Antal plac.: 1Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

Udgået

3

118

LEGEND

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

76,200

0,000

H

 

DIS_Udgået

1

2

27

CONTESSA S

Sigrid Ryssel

Odsherreds Rideklub

71,700

4,000

H

Top | Retur