Resultater
Glostrup Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


Klasseoversigt
3.70 cm Sløjfeklasse - Hest B0 - A
4.LE (80 cm) - B3 - A
5.Old Boys & Girls klubmesterskab 2013 60/70/80/90/100 cm - B12 - A
6.LD (90 cm) - B3 - A
7.LC (100 cm) - B4 - A
8.LB2** (110 cm) - B3 - A
9.LA2** (120 cm) - B4 - A

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


3 70 cm Sløjfeklasse - Hest B0 - A

Antal plac.: 5 Metode: B0
Dotering:

Dommere: C: Maibritt Andersen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

3

8

23

CYRENAJKA

Liv Bertelsen

Odsherreds Rideklub

41,900

0,000

H

3

11

29

HOELGAARD'S RAM A QUENA

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub

43,100

0,000

H

3

4

62

WOJOLA

Maj Husher

Glostrup Rideklub

43,300

0,000

H

3

2

74

BUSKBJERGGAARDS HOLLYWOOD

Louise Møller Jacobsen

Glostrup Rideklub

45,600

0,000

H

3

16

44

KK'S HR. ROCKEFELLER

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

45,700

0,000

H

3

14

53

CHESS

Frederikke F. Albrechtsen

Glostrup Rideklub

46,200

0,000

H

3

15

41

ARDINJO I

Dinna Goltermann Otto

Glostrup Rideklub

47,800

0,000

H

3

1

85

KAHLUA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

51,300

0,000

H

3

12

27

GULLHØJS ROMULUS

Katrina Dyrnell Bolding

Glostrup Rideklub

53,200

0,000

H

9

20

ARAGORN NIELSBOGAARD

Rebecca Bøjle Kristensen

Glostrup Rideklub

45,400

4,000

H

3

75

SIOUX - 1

Patricia Nielsen

Glostrup Rideklub

46,500

4,000

H

6

54

JASMIN

Signe Engstrøm

Glostrup Rideklub

50,100

4,000

H

17

68

EASTER

Tina Aamann

Glostrup Rideklub

20,300

8,000

H

7

57

SUSAN

Sofie Chrisensen

Glostrup Rideklub

62,100

8,000

H

10

66

LILLY

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub

63,300

12,000

H

Udgået

13

58

VIRONA

Signe Sørensen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

5

60

HESTER

Cia Hedenquist

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


4LE (80 cm) - B3 - A

Antal plac.: 6Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

16

25

COLINA HH

Sara Jonsson

Holmegårdens Rideklub

45,300

0,000

H

 

29,800

0,000

1

2

14

85

KAHLUA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

48,000

0,000

H

 

33,800

0,000

1

3

1

44

KK'S HR. ROCKEFELLER

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

48,900

0,000

H

 

34,700

0,000

1

4

19

34

PLATINICO

Sofie Helene Fisher Jensen

Glostrup Rideklub

50,900

0,000

H

 

38,000

0,000

1

5

20

63

WOJOLA

Nikoline Albrechtsen

Glostrup Rideklub

47,400

0,000

H

 

38,800

0,000

1

6

18

15

STENSGÅRDENS MARQUIS

Celine Flintrup

Glostrup Rideklub

51,600

0,000

H

 

40,600

0,000

1

17

41

ARDINJO I

Dinna Goltermann Otto

Glostrup Rideklub

55,500

0,000

H

 

34,500

4,000

1

15

8

KIKI AF KIRKEVANG

Nina Rosendahl

Glostrup Rideklub

49,600

0,000

H

 

38,700

4,000

1

5

20

ARAGORN NIELSBOGAARD

Rebecca Bøjle Kristensen

Glostrup Rideklub

45,600

4,000

H

6

29

HOELGAARD'S RAM A QUENA

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub

46,200

4,000

H

8

23

CYRENAJKA

Liv Bertelsen

Odsherreds Rideklub

48,000

4,000

H

3

53

CHESS

Frederikke F. Albrechtsen

Glostrup Rideklub

48,400

4,000

H

11

12

SANDRO'S DONNA

Malene Skjøt Marx

Glostrup Rideklub

48,500

4,000

H

4

66

LILLY

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub

51,100

4,000

H

21

39

EXCLUSIVE WUNDERWEAR

Jacqueline Kehlet Jørgensen

Hillerød Sportsrideklub

52,500

4,000

H

2

50

IRINA

Mette Cetti Persson

Glostrup Rideklub

53,400

4,000

H

9

9

SØLVMOSEGAARD´S SENIORITA

Trine Langholm

Glostrup Rideklub

50,300

8,000

H

13

22

GØRKLINTGÅRDS LARAINE

Josephine Genet

Vordingborg Sportsrideklub

61,400

8,000

H

7

27

GULLHØJS ROMULUS

Katrina Dyrnell Bolding

Glostrup Rideklub

68,900

9,000

H

10

57

SUSAN

Sofie Chrisensen

Glostrup Rideklub

59,300

12,000

H

Udgået

12

58

VIRONA

Signe Sørensen

Glostrup Rideklub

H

Diskvalificeret

22

68

EASTER

Tina Aamann

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


5Old Boys & Girls klubmesterskab 2013 60/70/80/90/100 cm - B12 - A

Antal plac.: 2Metode: B12
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

48

FLEUR 70

Mette Lorentzen

Glostrup Rideklub

51,500

0,000

H

 

49,700

0,000

H2

 

39,900

0,000

1

2

4

32

PLAISIR 60

Ditte Bechgaard Sander

Glostrup Rideklub

46,500

0,000

H

 

44,500

0,000

H2

 

33,900

8,000

1

1

49

VIRONA 60

Kamilla Søndergaard

Glostrup Rideklub

55,500

4,000

H

 

52,200

0,000

H2

5

43

GUCCI 60

Marina Elkhøj

Glostrup Rideklub

47,200

4,000

H

 

51,900

8,000

H2

3

52

GOLDIE

Cecilie Vedel

Glostrup Rideklub

61,600

16,000

H

 

60,100

12,000

H2

Udgået

2

51

KABANA 60

Mette Cetti Persson

Glostrup Rideklub

67,600

4,000

H

 

DIS_Udgået

H2

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


6LD (90 cm) - B3 - A

Antal plac.: 6Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

13

25

COLINA HH

Sara Jonsson

Holmegårdens Rideklub

44,800

0,000

H

 

32,700

0,000

1

2

17

17

KUSAJ

Cecilie Fynbo Larsen

Glostrup Rideklub

48,400

0,000

H

 

33,700

0,000

1

3

5

6

CARPE DIEM

Malene Lindberg

Dragør- Store Magleby Rideklub

49,200

0,000

H

 

37,700

0,000

1

4

20

79

KJÆRHOLM'S MATHIEÚ

Christina Boel

Haslev Køre- Og Rideforening

55,400

0,000

H

 

37,800

0,000

1

5

3

34

PLATINICO

Sofie Helene Fisher Jensen

Glostrup Rideklub

48,900

0,000

H

 

40,300

0,000

1

6

18

71

HOLSTEINS MARTINA

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

51,600

0,000

H

 

46,600

0,000

1

15

13

VIVALDI AF GREGERSMINDE

Matilde Hansen

Vordingborg Sportsrideklub

48,000

0,000

H

 

34,100

4,000

1

22

10

LANDINI

Trine Langholm

Glostrup Rideklub

45,000

0,000

H

 

34,600

4,000

1

14

3

AMANDA

Ida Clausen

Stutsborg Rideklub

49,500

0,000

H

 

35,300

4,000

1

2

40

VICKTOR

Trine Langholm

Glostrup Rideklub

46,300

0,000

H

 

36,200

4,000

1

10

14

ZAINI BRENTEDAL

Linnea Wilner Hansen

Glostrup Rideklub

48,800

0,000

H

 

40,700

4,000

1

19

70

DOBBELT QUIDAM

Signe Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

51,400

0,000

H

 

44,300

4,000

1

Opgivet

16

24

DEKAN

Peter Børgesen

Nordsjællands Sportsrideklub

51,600

0,000

H

 

Opgivet

1

7

22

GØRKLINTGÅRDS LARAINE

Josephine Genet

Vordingborg Sportsrideklub

46,500

4,000

H

21

37

PLAISIR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

50,500

4,000

H

9

36

PARTY DREAM EW

Kirsten Bendix Grander

Nordsjællands Sportsrideklub

50,800

4,000

H

6

15

STENSGÅRDENS MARQUIS

Celine Flintrup

Glostrup Rideklub

70,600

5,000

H

1

39

EXCLUSIVE WUNDERWEAR

Jacqueline Kehlet Jørgensen

Hillerød Sportsrideklub

49,900

8,000

H

12

11

EDITION'S ULITA

Stine Gauger

Stutsborg Rideklub

73,200

14,000

H

4

63

WOJOLA

Nikoline Albrechtsen

Glostrup Rideklub

72,000

17,000

H

11

82

EMMA-L

Amalie Nathan

Glostrup Rideklub

124,800

27,000

H

Udgået

8

18

FERGETEG

Susanne Guldberg

Lundtofte Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


7LC (100 cm) - B4 - A

Antal plac.: 6Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

22

45

PILLO

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

47,500

0,000

H

 

24,900

0,000

1

2

11

3

AMANDA

Ida Clausen

Stutsborg Rideklub

50,100

0,000

H

 

30,200

0,000

1

3

21

81

CH SLOT

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

47,100

0,000

H

 

31,300

0,000

1

4

23

77

TIRS TREASURE

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

49,000

0,000

H

 

31,800

0,000

1

5

3

71

HOLSTEINS MARTINA

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

53,300

0,000

H

 

33,000

0,000

1

6

15

5

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub

53,700

0,000

H

 

34,700

0,000

1

19

24

DEKAN

Peter Børgesen

Nordsjællands Sportsrideklub

52,600

0,000

H

 

34,900

0,000

1

1

79

KJÆRHOLM'S MATHIEÚ

Christina Boel

Haslev Køre- Og Rideforening

53,300

0,000

H

 

37,500

0,000

1

13

33

HARDCORE KILEN

Sarah Vander Borght Reinholdt

Stutsborg Rideklub

50,300

0,000

H

 

29,900

4,000

1

4

70

DOBBELT QUIDAM

Signe Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

51,100

0,000

H

 

37,200

4,000

1

10

11

EDITION'S ULITA

Stine Gauger

Stutsborg Rideklub

47,700

0,000

H

 

48,600

5,000

1

2

46

EMMA-L

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

47,700

0,000

H

 

38,500

8,000

1

20

80

DØRR'S ROYAL ZALUT

Anika Mergen Hee

Haslev Køre- Og Rideforening

42,800

4,000

H

25

16

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

49,400

4,000

H

24

84

QUANIK

Camilla Horn

Ballerup Rideklub

58,500

4,000

H

12

17

KUSAJ

Cecilie Fynbo Larsen

Glostrup Rideklub

45,100

8,000

H

5

6

CARPE DIEM

Malene Lindberg

Dragør- Store Magleby Rideklub

49,200

8,000

H

14

35

FANTASY

Mia Michelle Sørensen

Stevnsbogaard Rideklub

46,300

12,000

H

6

37

PLAISIR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

51,000

12,000

H

Udgået

9

7

FIRST PLEASURE

Kamille Schinkel Fis Stamp

Lundtofte Rideklub

H

Udgået

8

13

VIVALDI AF GREGERSMINDE

Matilde Hansen

Vordingborg Sportsrideklub

H

Udgået

17

14

ZAINI BRENTEDAL

Linnea Wilner Hansen

Glostrup Rideklub

H

Udgået

7

36

PARTY DREAM EW

Kirsten Bendix Grander

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Udgået

18

76

EQUIP

Stephanie Anthon Storm

Holte Ride-Klub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


8LB2** (110 cm) - B3 - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

81

CH SLOT

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

47,400

0,000

H

 

39,000

0,000

1

2

10

73

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

49,600

0,000

H

 

39,400

0,000

1

3

9

33

HARDCORE KILEN

Sarah Vander Borght Reinholdt

Stutsborg Rideklub

54,600

0,000

H

 

45,900

0,000

1

11

72

HOLSTEINS MALOU DU ROUET

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

48,700

0,000

H

 

42,700

4,000

1

3

80

DØRR'S ROYAL ZALUT

Anika Mergen Hee

Haslev Køre- Og Rideforening

45,900

4,000

H

8

1

FRYDENBORGS LABAN

Ronja Lissi Dam

Glostrup Rideklub

52,900

4,000

H

5

10

LANDINI

Trine Langholm

Glostrup Rideklub

62,300

4,000

H

1

77

TIRS TREASURE

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

49,500

8,000

H

6

16

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

53,100

8,000

H

Udgået

4

76

EQUIP

Stephanie Anthon Storm

Holte Ride-Klub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 1. vintertræningstævne i spring
17/11/2013 - 17/11/2013


9LA2** (120 cm) - B4 - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Marianne Billekop

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

72

HOLSTEINS MALOU DU ROUET

Mille Bisgaard

Øresundskystens Rideklub

59,300

8,000

H

1

73

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

65,500

9,000

H

3

2

VICKTOR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

82,700

18,000

H

Top | Retur