Resultater
Glostrup Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


Klasseoversigt
1.Old boys/girls LC3/LB1/LB2/LB3-A - A
2.LA2/LA3-A - A
4.LA4/LA5-A - A
6.MB0/MB1-A - A
8.LD2-B RIDESKOLERYTTERE/PRIVATRYTTERE - A
9.LC1-A RIDESKOLERYTTERE/PRIVATRYTTERE - A
10.LC3-A - A
11.LB1/LB2/LB3-A - A
14.LA1-A - A

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


1 Old boys/girls LC3/LB1/LB2/LB3-A - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Jacqueline Dalsgaard Jefting

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

23

KAISERENS BALLERINA

Jette Kastrup

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub



68,85
2



69

68,850

1

6

96

NIENDAMSGAARD´S LA LOU

Marianne Weidich Hansen

Glostrup Rideklub



64,58
3



65

64,580

2

7

104

KAHLUA

Jette Andersson

Glostrup Rideklub



63,70
5



64

63,700

3

3

112

SALSA ROMANTICA

Emma Munkesø

Holte Ride-Klub



63,33
5



63

63,330

4

113

ARTHUR

Helena Small

Holte Ride-Klub



62,92
8



63

62,920

9

89

GULLHØJS ROMULUS

Susanne Dyrnell

Glostrup Rideklub



62,22
8



62

62,220

5

115

STENVÆNGE PORCHE

Lisa Nielsen

Karlslunde Rideklub



62,08
8



62

62,080

8

86

EMMA-L

Jean Harnek

Glostrup Rideklub



60,74
9



61

60,740

2

74

DIOR

Dorthe Wennerwald Musial

Glostrup Rideklub



60,00
9



60

60,000

1

67

ALARDA

Hanne Libori

Glostrup Rideklub



57,92
11



58

57,920

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


2LA2/LA3-A - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Jacqueline Dalsgaard Jefting

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

1

RIMINI DIAWIND

Emma Meldrum Thers

Dragør- Store Magleby Rideklub



69,31
2



69

69,310

1

14

22

ARMANI

Heidi Hartung Hansen

Tuse Næs Køre- Og Rideforening



68,62
3



69

68,621

2

16

32

KIKI AF KIRKEVANG

Nina Rosendahl

Glostrup Rideklub



67,93
4



68

67,931

3

3

28

SANDBÆKS BLACHDERRY

Pernille Sigurdsson

Slangerup-Lynge Rideklub



66,55
6



67

66,552

4

9

121

SANDRO'S DONNA

Helle Skjøt

Glostrup Rideklub



66,21
6



66

66,207

5

17

20

CASSIOPEIA

Tanja K. Hansen

Sportsrideklubben Vallensbæk



65,86
10



66

65,862

1

23

KAISERENS BALLERINA

Jette Kastrup

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub



65,86
10



66

65,862

13

19

NØRGAARDS MISS GINATUG

Katja Haastrup

Ballerup Rideklub



65,52
10



66

65,517

12

27

SANDRO'S DONNA

Helle Skjøt

Glostrup Rideklub



65,17
10



65

65,172

8

14

MICADO

Mia Sonberg

Vestskovens Rideklub



64,14
12



64

64,138

10

43

RKOMIC DE PLEVILLE

Dina Ulsø

Rideklubben Egene



64,14
12



64

64,138

15

105

BOMBOLULU'S WELMA

Nanna Rosenvold

Glostrup Rideklub



61,03
13



61

61,034

5

111

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub



60,69
16



61

60,690

4

38

CANAIMA

Rikke Hansen

Glostrup Rideklub



60,35
16



60

60,345

7

124

BOMBOLULU'S WELMA

Nanna Rosenvold

Glostrup Rideklub



60,35
16



60

60,345

2

51

LA NOIR

Anne Carina Schack Bjerager

Greve Rideklub



57,59
18



58

57,586

11

125

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub



57,59
18



58

57,586

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


4LA4/LA5-A - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Hanne Madelung

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

37

KEANDRO

Annika Hansson

Dragør- Store Magleby Rideklub



70,67
2



71

70,667

1

4

19

NØRGAARDS MISS GINATUG

Katja Haastrup

Ballerup Rideklub



69,12
3



69

69,118

2

9

22

ARMANI

Heidi Hartung Hansen

Tuse Næs Køre- Og Rideforening



68,82
6



69

68,824

3

15

6

ROBOTOOL'S LURIFAX

Betina Svare

Kongelundens Rideklub



68,67
6



69

68,667

4

16

41

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk



68,33
6



68

68,333

12

127

PROXIMATE WIZARD

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk



67,00
6



67

67,000

7

12

GULLHØJS PLATINI

Betina Svare

Kongelundens Rideklub



66,47
8



66

66,471

14

90

POPPELGAARDENS CERES

Birgitte Christensen

Glostrup Rideklub



66,00
8



66

66,000

5

91

DUNAVÁR W (SWE)

Amalie Sommermark

Albertslund Rideklub



65,29
10



65

65,294

10

35

PROXIMATE WIZARD

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk



64,12
11



64

64,118

11

1

RIMINI DIAWIND

Emma Meldrum Thers

Dragør- Store Magleby Rideklub



63,82
12



64

63,824

1

4

SKOVLY'S CEYLON

Charlotte Dinesen

Rideklubben Egene



62,94
16



63

62,941

3

20

CASSIOPEIA

Tanja K. Hansen

Sportsrideklubben Vallensbæk



62,65
16



63

62,647

6

38

CANAIMA

Rikke Hansen

Glostrup Rideklub



62,65
16



63

62,647

8

47

HESLEGÅRD'S RUDI

Signe Bendixen

Sportsrideklubben



62,65
16



63

62,647

2

14

MICADO

Mia Sonberg

Vestskovens Rideklub



61,47
17



61

61,471

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


6MB0/MB1-A - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Hanne Madelung

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

16

DÉCENT

Tine Nikolajsen

Dragør- Store Magleby Rideklub



68,21
2



68

68,205

1

4

41

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk



66,67
4



67

66,667

2

11

25

WALDEMAR

Kirstine Katerina Nielsen

Holte Ride-Klub



66,50
4



67

66,500

3

10

13

REFLEX

Josephine Rasmussen

Gentofte Rideklub



65,95
6



66

65,946

2

37

KEANDRO

Annika Hansson

Dragør- Store Magleby Rideklub



65,13
6



65

65,128

5

7

PREUSSA

Susanne Zycek

Sportsrideklubben



64,87
8



65

64,872

8

130

PREUSSA

Susanne Zycek

Sportsrideklubben



64,05
8



64

64,054

1

90

POPPELGAARDENS CERES

Birgitte Christensen

Glostrup Rideklub



63,85
9



64

63,846

12

26

BAKKELY'S LOBSTAR

Lisbet Lund

Holte Ride-Klub



62,97
10



63

62,973

6

11

NATALINA

Louise Linde Jørgensen

Adamslyst Sportsrideklub



61,03
11



61

61,026

9

10

VESTGÅRDENS STARLIDO

Kristina Mathiesen

Sportsrideklubben Petersborg



60,54
12



61

60,541

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


8LD2-B RIDESKOLERYTTERE/PRIVATRYTTERE - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

119

SHIVA

Lykke Dybbro Andersen

Ledøje-Smørum Rideklub



119,00
1



119

66,111

1

6

5

MISS MONEYPENNY

Anne Wejlemand

Endurance Riders Denmark



118,00
2



118

65,556

2

14

99

STORMLY´S UNIQUE

Louise Sørensen

Ledøje-Smørum Rideklub



114,00
3



114

63,333

3

3

59

BENYAMIN

Christopher Nolin

Glostrup Rideklub



113,00
4



113

62,778

4

16

97

NIENDAMSGAARD´S LA LOU

Cecilie Weidich Olsen

Glostrup Rideklub



111,00
5



111

61,667

7

68

WOJOLA

Lærke Libori

Glostrup Rideklub



107,00
6



107

59,444

4

84

SHOOTER

Sofie Fischer Hansen

Albertslund Rideklub



107,00
6



107

59,444

11

71

SØS

Olivia Ea Clemmensen

Glostrup Rideklub



105,00
8



105

58,333

10

66

HANSEN

Frederikke F. Albrechtsen

Glostrup Rideklub



104,00
9



104

57,778

9

80

SHOOTER

Gitte Markussen

Albertslund Rideklub



104,00
9



104

57,778

13

3

CORVETTE IMPERIAL

Anders Bo Rasmussen

Mattssons Rideklub



103,00
11



103

57,222

8

65

HESTER

Maj Husher

Glostrup Rideklub



102,00
12



102

56,667

15

56

VIRONA

Kamilla Søndergaard

Glostrup Rideklub



100,00
13



100

55,556

1

69

LINE

Signe Engstrøm

Glostrup Rideklub



95,00
14



95

52,778

2

73

HANSEN

Julie Christensen

Glostrup Rideklub



91,00
15



91

50,556

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


9LC1-A RIDESKOLERYTTERE/PRIVATRYTTERE - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Birgitte Wendelbo Arentoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

49

ZAR-GONDAS

Amalie Krarup Hansen

Hvalsø Rideklub



169,00
1



169

70,417

1

18

87

VASEHØJS KAIA - 1

Annemarie Brink

Ishøj Sportsrideklub



161,00
2



161

67,083

2

20

96

NIENDAMSGAARD´S LA LOU

Marianne Weidich Hansen

Glostrup Rideklub



161,00
2



161

67,083

2

1

119

SHIVA

Lykke Dybbro Andersen

Ledøje-Smørum Rideklub



161,00
2



161

67,083

2

5

99

STORMLY´S UNIQUE

Louise Sørensen

Ledøje-Smørum Rideklub



159,00
5



159

66,250

5

3

78

STARLIGHT

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub



158,00
6



158

65,833

17

83

SKOVGÅRDS HEARTBREAKER

Mette Schmidt

Vestegnens Rideklub



158,00
6



158

65,833

13

84

SHOOTER

Sofie Fischer Hansen

Albertslund Rideklub



157,00
8



157

65,417

10

57

STARLIGHT

Sidsel Sommer

Glostrup Rideklub



155,00
9



155

64,583

21

79

PAW

Luna Riis Søborg

Glostrup Rideklub



155,00
9



155

64,583

19

58

HOLLYWOOD

Louise Jacobsen

Glostrup Rideklub



153,00
11



153

63,750

16

61

FLORA

Freja Aabæk Hanner

Glostrup Rideklub



152,00
12



152

63,333

8

60

BABETTE

Christopher Nolin

Glostrup Rideklub



151,00
13



151

62,917

2

3

CORVETTE IMPERIAL

Anders Bo Rasmussen

Mattssons Rideklub



149,00
14



149

62,083

15

137

STENGÅRDENS MARQUIS

Celine Flintrup

Glostrup Rideklub



149,00
14



149

62,083

7

72

BIG BROTHER

Karina Weinrich Bech

Glostrup Rideklub



148,00
16



148

61,667

4

64

SØS

Marianne Larsen

Glostrup Rideklub



147,00
17



147

61,250

14

70

JARCO

Nikoline F. Albrechtsen

Glostrup Rideklub



145,00
18



145

60,417

9

55

HANSEN

Emily Marie Brüchmann

Glostrup Rideklub



144,00
19



144

60,000

6

56

VIRONA

Kamilla Søndergaard

Glostrup Rideklub



138,00
20



138

57,500

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


10LC3-A - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Birgitte Wendelbo Arentoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

44

SAFRIN HØJVANG

Frida Lindskov Stang

Midtsjællands Rideklub



173,00
1



173

72,083

1

8

49

ZAR-GONDAS

Amalie Krarup Hansen

Hvalsø Rideklub



168,00
2



168

70,000

2

5

74

DIOR

Dorthe Wennerwald Musial

Glostrup Rideklub



161,00
3



161

67,083

3

13

108

MON CHERI

Katja Ayala Andersen

Hedehusgårdens Rideklub



157,00
4



157

65,417

4

9

46

CASTANYA S

Vera Erickson

Aagerupgård Sportsrideklub



156,00
5



156

65,000

14

103

KAHLUA

Cecillia O Andersson

Glostrup Rideklub



156,00
5



156

65,000

2

83

SKOVGÅRDS HEARTBREAKER

Mette Schmidt

Vestegnens Rideklub



154,00
7



154

64,167

6

54

BALOO

Lene Carlsson

Glostrup Rideklub



153,00
8



153

63,750

1

67

ALARDA

Hanne Libori

Glostrup Rideklub



153,00
8



153

63,750

7

40

MASTRUP ALLY

Camilla Pedersen

Sportsrideklubben Vallensbæk



152,00
10



152

63,333

12

75

WOJOLA

Mette Skræm

Glostrup Rideklub



152,00
10



152

63,333

3

87

VASEHØJS KAIA - 1

Annemarie Brink

Ishøj Sportsrideklub



152,00
10



152

63,333

11

62

FLICKA

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub



151,00
13



151

62,917

4

138

GOLDIE

Cecilie Vedel

Glostrup Rideklub



143,00
14



143

59,583

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


11LB1/LB2/LB3-A - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Maiken Bjørch Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

29

STALD EGE´S ROZANTO

Serine Leth Larsen

Sportsrideklubben



68,15
2



68

68,150

1

18

23

KAISERENS BALLERINA

Jette Kastrup

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub



65,77
5



66

65,770

2

4

103

KAHLUA

Cecillia O Andersson

Glostrup Rideklub



65,60
5



66

65,600

3

1

44

SAFRIN HØJVANG

Frida Lindskov Stang

Midtsjællands Rideklub



65,20
5



65

65,200

4

19

95

SDR. BJERGGÅRDS DE NITRO

Amanda Emilie Olsen

Øresundskystens Rideklub



65,00
5



65

65,000

5

10

111

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub



63,33
7



63

63,330

6

98

RÅDBJERG'S PATANO

Helle Falck

Glostrup Rideklub



60,37
9



60

60,370

15

102

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub



60,37
9



60

60,370

9

42

FLICKA

Sofie Larsen

Sportsrideklubben Vallensbæk



60,00
9



60

60,000

17

133

GULLHØJS ROMULUS

Susanne Dyrnell

Glostrup Rideklub



60,00
9



60

60,000

11

89

GULLHØJS ROMULUS

Susanne Dyrnell

Glostrup Rideklub



58,89
13



59

58,890

12

131

FLICKA

Sofie Larsen

Sportsrideklubben Vallensbæk



58,15
13



58

58,150

8

63

BIG BROTHER

Bettina Westh

Glostrup Rideklub



57,78
15



58

57,780

3

75

WOJOLA

Mette Skræm

Glostrup Rideklub



57,40
15



57

57,400

20

52

PEAU-ROUGE

Maja Bernt Simonsen

Sportsrideklubben Petersborg



56,54
16



57

56,540

16

132

EMMA-L

Jean Harnek

Glostrup Rideklub



55,77
20



56

55,770

14

51

LA NOIR

Anne Carina Schack Bjerager

Greve Rideklub



55,56
20



56

55,560

2

62

FLICKA

Luna Palmgren

Glostrup Rideklub



55,19
20



55

55,190

13

86

EMMA-L

Jean Harnek

Glostrup Rideklub



55,19
20



55

55,190

7

40

MASTRUP ALLY

Camilla Pedersen

Sportsrideklubben Vallensbæk



53,33
21



53

53,330

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs 3. vintertræningstævne i dressur
09/03/2013 - 10/03/2013


14LA1-A - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Maiken Bjørch Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

15

50

LYKKEHØJ'S IVANHOE

Asge Nilsson

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub



182,00
1



182

70,000

1

13

30

ARMANI FIRFOD

Tine Gadegaard

Ballerup Rideklub



173,00
2



173

66,538

2

2

19

NØRGAARDS MISS GINATUG

Katja Haastrup

Ballerup Rideklub



172,00
3



172

66,154

3

8

23

KAISERENS BALLERINA

Jette Kastrup

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub



171,00
4



171

65,769

4

7

27

SANDRO'S DONNA

Helle Skjøt

Glostrup Rideklub



170,00
5



170

65,385

9

17

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub



168,00
6



168

64,615

11

34

ELLESLETTEGÅRDS JUVEL

Rikke Ihle

Vindinge Rideklub



168,00
6



168

64,615

4

95

SDR. BJERGGÅRDS DE NITRO

Amanda Emilie Olsen

Øresundskystens Rideklub



167,00
8



167

64,231

6

53

MIDLER BASTBJERG

Cecilie Frithiof Folnæs

Sportsrideklubben



166,00
9



166

63,846

14

102

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub



162,00
10



162

62,308

12

105

BOMBOLULU'S WELMA

Nanna Rosenvold

Glostrup Rideklub



159,00
11



159

61,154

10

101

THIMON

Anja Bernt Simonsen

Sportsrideklubben Petersborg



154,00
12



154

59,231

5

52

PEAU-ROUGE

Maja Bernt Simonsen

Sportsrideklubben Petersborg



150,00
13



150

57,692

1

39

SPRINGBORGS ACKELEJE

Kristina Mathiesen

Sportsrideklubben Petersborg



148,00
14



148

56,923

3

51

LA NOIR

Anne Carina Schack Bjerager

Greve Rideklub






Disk

Top | Retur