Resultater
Glostrup Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


Klasseoversigt
1.Klubklasse - N/T Langholms LC - Hest B3 - A
2.Klubklasse - U-LC - Hest B0 - A
3.LB1* Springning Heste B4 Parcelgårdens Rideskole og Hestepension - A
4.U-LB2** Springning Heste B0 - A
5.GLS Foders LA1* - Hest B4 - A
6.Beslagsmed Rene Borups LA2** - Hest A - A
7.N/T Langholms MB1* - Hest B3 - A
8.Klubklasse - U-LC - Hest B0 - A
9.Klubklasse - Beslagsmed Rene Borups LB1* - Hest B3 - A
10.N/T Langholms LB2** - Hest B7 - A
11.GLS Foders LA1* - Hest B7 - A
12.Parcelgårdens Rideskole og Hestepensions LA2** - Hest A - A
13.N/T Langholms MB2** - Hest B7 - A
14.Parcelgårdens Rideskole og Hestepensions MA1* - Hest A - A

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


1 Klubklasse - N/T Langholms LC - Hest B3 - A

Antal plac.: 10 Metode: B3
Dotering: 700, 500, 300, 100

Dommere: C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

216

VANINE H

Caroline Bundgaard

Capacity Showjumping Center

44,520

0,000

H

 

31,880

0,000

1

2

24

79

FOBIAN'S PATRICIA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

49,760

0,000

H

 

33,070

0,000

1

3

11

128

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

46,750

0,000

H

 

33,600

0,000

1

4

14

77

CALABRIA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

51,650

0,000

H

 

34,030

0,000

1

5

6

124

STIERNEHOLMS CASH FLOW

Anne Kathrine H. Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

46,930

0,000

H

 

34,630

0,000

1

6

19

129

LEO

Josephine Harrit

Hesselrød Rideklub

47,100

0,000

H

 

35,350

0,000

1

7

41

76

KRONBORGS CARDANO

Ane Rømer

Vallø Sportsrideklub

44,070

0,000

H

 

39,300

0,000

1

8

35

211

QUITE A HEARTBREAKER

Lotte Vincent Holm

Sportsrideklubben

51,020

0,000

H

 

43,040

0,000

1

9

30

160

CASTINOV

Lærke Jessen

Sportsrideklubben

51,010

0,000

H

 

43,070

0,000

1

10

23

138

COCO

Tenna S. Skaarup

Vallø Sportsrideklub

52,140

0,000

H

 

45,100

0,000

1

17

107

LANDINI

Trine Langholm

Glostrup Rideklub

45,600

0,000

H

 

38,670

4,000

1

18

123

LA BELL

Janne Rasmussen

Albertslund Rideklub

48,970

0,000

H

 

38,800

4,000

1

10

122

WINDE VAN DE BUCXTAELE

Sara Gerding

Hvidovre Avedøre Rideklub

43,220

0,000

H

 

46,280

5,000

1

13

143

NELSON

Lykke Harms

Dragør- Store Magleby Rideklub

50,140

0,000

H

 

54,080

7,000

1

4

86

ELVEAGERGÅRDS CHARISMA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

53,820

0,000

H

 

38,730

8,000

1

12

141

MAGIC LADY

Sofie Jensen

Glostrup Rideklub

42,010

4,000

H

9

120

RACHEL

Krestine Matilde Heinrichson

Ringsted Sports Rideklub

42,320

4,000

H

22

135

DAILLANT

Catharina Blach

Kokkedal Rideklub

45,400

4,000

H

36

151

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

47,280

4,000

H

2

214

MAGLEBJERGS MISS HEAVEN - 1

Emilie Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

48,350

4,000

H

15

81

ARMANI

Bill Larsen

Haslev Køre- Og Rideforening

48,420

4,000

H

20

218

CON QUISTADOR

Louise Petersen

Karlslunde Rideklub

49,140

4,000

H

29

156

SANTANA

Tanja Reinhold Nielsen

Værløse Rideklub

49,450

4,000

H

8

99

CANNAVARO

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

50,480

4,000

H

34

196

CALIDO

Henriette Stampe Ladegaard

Karlslunde Rideklub

50,670

4,000

H

39

217

ZAINI BRENTEDAL

Grith Hansen

Glostrup Rideklub

50,670

4,000

H

27

154

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub

52,280

4,000

H

37

186

EMMA-L

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

55,200

4,000

H

25

142

LUIS B

Laura Bækgaard Wiggers

Sportsrideklubben

55,500

4,000

H

31

161

LARIX

Louise Søgaard

Karlslunde Rideklub

47,690

8,000

H

32

176

LANDLYSTES ALABASTA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

49,090

8,000

H

40

85

QUITE FUN

Cecilie Strandby Yding

Nordsjællands Sportsrideklub

51,460

8,000

H

3

213

EVROS KÆRLUND

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

79,150

9,000

H

38

134

SARTORS TIAMO

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

80,110

22,000

H

Udgået

21

51

LAIOS

Gitte Stolling

Sportsrideklubben

H

Diskvalificeret

42

65

HUGO BOSS

Camilla Skøtt

Aagerupgård Sportsrideklub

H

Opgivet

16

83

STALD MEJSES FRANKIE

Simone Bøgelund Nielsen

Haslev Køre- Og Rideforening

H

Opgivet

28

155

HØJBODALS MIKI

Felicia Nyløkke Gronemann

Sportsrideklubben

H

Diskvalificeret

33

179

KNAPSHOLMS SILVERBOY

Karina Kosack

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


2Klubklasse - U-LC - Hest B0 - A

Antal plac.: 11Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

44

52

FJORDVANGENS CATALINA

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

44,900

0,000

H

1

18

123

LA BELL

Janne Rasmussen

Albertslund Rideklub

45,090

0,000

H

1

32

45

CINDERELLA

Caroline D. Ranek

Sportsrideklubben Petersborg

46,300

0,000

H

1

16

107

LANDINI

Trine Langholm

Glostrup Rideklub

46,790

0,000

H

1

38

140

JUMPER

Tina Hattel

Maarum Rideklub

47,400

0,000

H

1

39

159

SACCO SÆBYHØJ

Sofie Petersen

Rideklubben Epona

47,600

0,000

H

1

8

76

KRONBORGS CARDANO

Ane Rømer

Vallø Sportsrideklub

48,510

0,000

H

1

42

201

KIM POSSIBLE

Anica Kristoffersen

Holte Ride-Klub

48,700

0,000

H

1

21

138

COCO

Tenna S. Skaarup

Vallø Sportsrideklub

49,420

0,000

H

1

25

156

SANTANA

Tanja Reinhold Nielsen

Værløse Rideklub

50,310

0,000

H

1

3

218

CON QUISTADOR

Louise Petersen

Karlslunde Rideklub

50,570

0,000

H

1

1

143

NELSON

Lykke Harms

Dragør- Store Magleby Rideklub

50,580

0,000

H

1

15

81

ARMANI

Bill Larsen

Haslev Køre- Og Rideforening

50,990

0,000

H

1

40

163

CAMBODIA

Louise Søgaard

Karlslunde Rideklub

51,200

0,000

H

1

2

176

LANDLYSTES ALABASTA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

51,470

0,000

H

1

43

126

TOFTEHØJS CAMARA

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

52,200

0,000

H

1

23

154

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub

52,600

0,000

H

1

28

179

KNAPSHOLMS SILVERBOY

Karina Kosack

Glostrup Rideklub

53,660

0,000

H

1

5

217

ZAINI BRENTEDAL

Grith Hansen

Glostrup Rideklub

53,850

0,000

H

1

27

125

TOFTEHØJS KRALIN

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

56,460

0,000

H

19

129

LEO

Josephine Harrit

Hesselrød Rideklub

46,810

4,000

H

41

72

CALANTO (CALATO)

Julie Skjøt

Odsherreds Rideklub

48,400

4,000

H

6

211

QUITE A HEARTBREAKER

Lotte Vincent Holm

Sportsrideklubben

50,420

4,000

H

37

132

COME ON

Michael Brandt

Sportsrideklubben

51,950

4,000

H

26

160

CASTINOV

Lærke Jessen

Sportsrideklubben

52,110

4,000

H

10

186

EMMA-L

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

52,450

4,000

H

36

130

TIGER LILLY

Josephine F. Pedersen

Slangerup-Lynge Rideklub

53,200

4,000

H

9

100

HEDENS DON QUIJOTE

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

55,280

4,000

H

30

35

EBRO VD KATELIJNEKOUTER

Margit Sørensen

Værløse Rideklub

55,890

4,000

H

20

135

DAILLANT

Catharina Blach

Kokkedal Rideklub

44,480

8,000

H

13

161

LARIX

Louise Søgaard

Karlslunde Rideklub

49,380

8,000

H

17

118

LILLEVANGS GAIA

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

50,990

8,000

H

4

78

PELE'S MOONJAM

Gitte Stolling

Sportsrideklubben

52,490

8,000

H

29

196

CALIDO

Henriette Stampe Ladegaard

Karlslunde Rideklub

52,970

8,000

H

31

63

CANDY

Randi Constance Stamer Nielsen

Rideklubben Egene

59,250

8,000

H

34

134

SARTORS TIAMO

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

50,790

12,000

H

7

151

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

54,790

12,000

H

24

155

HØJBODALS MIKI

Felicia Nyløkke Gronemann

Sportsrideklubben

92,930

25,000

H

Diskvalificeret

35

148

ALARDA

Lise Andersen

Glostrup Rideklub

H

Diskvalificeret

33

145

SKJOLDSGAARD LUCA - VO

Oliver Skjøt

Odsherreds Rideklub

H

Diskvalificeret

14

51

LAIOS

Gitte Stolling

Sportsrideklubben

H

Diskvalificeret

11

220

STALD MEJSES FRANKIE

Michael Brandt

Sportsrideklubben

H

Opgivet

12

65

HUGO BOSS

Camilla Skøtt

Aagerupgård Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


3LB1* Springning Heste B4 Parcelgårdens Rideskole og Hestepension - A

Antal plac.: 13Metode: B4
Dotering: 1000, 800, 600, 200

Dommere:C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

32

198

VISITEUSE

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

37,680

0,000

H

 

27,830

0,000

1

2

44

215

LASLO Z

Alma Sundahl

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

44,330

0,000

H

 

28,290

0,000

1

3

29

50

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

43,550

0,000

H

 

29,080

0,000

1

4

25

4

SPEEDY SPARROW

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

46,310

0,000

H

 

29,190

0,000

1

5

33

94

MONIQUE

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

46,120

0,000

H

 

30,550

0,000

1

6

30

57

MELISA LANGAGER

Louise Andersen

Barthahus Rideklub

40,950

0,000

H

 

30,930

0,000

1

7

19

128

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

39,760

0,000

H

 

31,650

0,000

1

8

38

6

PHOENIX DANCER

Heidi Pedersen

Birkerød Rideforening

41,210

0,000

H

 

32,330

0,000

1

9

1

219

KILARA

Steen Bundgaard

Sportsrideklubben

48,890

0,000

H

 

33,470

0,000

1

10

35

117

GREDSTEDGÅRDS CORLEONE

Marie Louise Hagge

Holmegårdens Rideklub

43,390

0,000

H

 

34,350

0,000

1

11

5

124

STIERNEHOLMS CASH FLOW

Anne Kathrine H. Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

40,480

0,000

H

 

34,540

0,000

1

12

43

112

CROWN OF DENMARK Z

Amanda Bjerrum Schjørmann

Gentofte Rideklub

45,780

0,000

H

 

35,700

0,000

1

13

46

116

LILLEVANGS CANTO

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

49,080

0,000

H

 

37,480

0,000

1

2

35

EBRO VD KATELIJNEKOUTER

Margit Sørensen

Værløse Rideklub

45,280

0,000

H

 

44,120

0,000

1

28

41

QUORP'S CADEAU

Sarah Bergsaker

Glostrup Rideklub

42,380

0,000

H

 

28,500

4,000

1

24

174

VIVA VERLISA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

42,340

0,000

H

 

31,000

4,000

1

22

77

CALABRIA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

46,440

0,000

H

 

31,620

4,000

1

9

122

WINDE VAN DE BUCXTAELE

Sara Gerding

Hvidovre Avedøre Rideklub

36,740

0,000

H

 

33,300

4,000

1

27

5

LORD CALYPSO

Amalie Rosenstand

Adamslyst Sportsrideklub

44,350

0,000

H

 

35,580

4,000

1

17

85

QUITE FUN

Cecilie Strandby Yding

Nordsjællands Sportsrideklub

48,770

0,000

H

 

38,210

4,000

1

39

39

STOKBROENS FLORA

Camilla Weidemann

Høsterkøb Rideklub

40,960

0,000

H

 

42,900

4,000

1

45

197

MARCUS

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

38,270

4,000

H

51

113

CARLTON HOMEBOY

Tina Dufour

Sportsrideklubben

41,600

4,000

H

15

45

CINDERELLA

Caroline D. Ranek

Sportsrideklubben Petersborg

41,670

4,000

H

13

159

SACCO SÆBYHØJ

Sofie Petersen

Rideklubben Epona

42,390

4,000

H

23

181

TÅGERUP'S ZIGGY

Line Juul Pedersen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

43,310

4,000

H

40

40

STENVÆNGE PORCHE

Sofie T. Vagnholm

Albertslund Rideklub

44,230

4,000

H

21

126

TOFTEHØJS CAMARA

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

44,250

4,000

H

26

168

GRACIEUSE DE LITRANGE LXXX

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

44,330

4,000

H

49

165

SVALEGÅRDS AIMEÉ

Kicki Winter

Albertslund Rideklub

44,640

4,000

H

41

169

TOSCANA IV

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

44,670

4,000

H

10

130

TIGER LILLY

Josephine F. Pedersen

Slangerup-Lynge Rideklub

44,690

4,000

H

34

3

STIERNEHOLM'S COOL CASH

Sofie Louise H Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

45,280

4,000

H

42

103

SEX-Z CASIZ

Vibeke Niberlung

Sportsrideklubben

45,890

4,000

H

47

121

GAVNHOLTS SOLEI

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

46,480

4,000

H

4

125

TOFTEHØJS KRALIN

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

48,100

4,000

H

18

120

RACHEL

Krestine Matilde Heinrichson

Ringsted Sports Rideklub

53,390

4,000

H

12

140

JUMPER

Tina Hattel

Maarum Rideklub

60,080

6,000

H

50

52

FJORDVANGENS CATALINA

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

62,870

6,000

H

7

72

CALANTO (CALATO)

Julie Skjøt

Odsherreds Rideklub

41,970

8,000

H

3

118

LILLEVANGS GAIA

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

46,420

8,000

H

8

201

KIM POSSIBLE

Anica Kristoffersen

Holte Ride-Klub

46,560

8,000

H

6

86

ELVEAGERGÅRDS CHARISMA

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

47,200

8,000

H

11

132

COME ON

Michael Brandt

Sportsrideklubben

48,770

8,000

H

16

78

PELE'S MOONJAM

Gitte Stolling

Sportsrideklubben

70,250

13,000

H

14

163

CAMBODIA

Louise Søgaard

Karlslunde Rideklub

67,260

24,000

H

Diskvalificeret

31

91

FRANSISCA KROGSAGERGAARD

Sanne Sejer Lindeløv

Horns Herreds Rideklub

H

Diskvalificeret

48

139

RUSSIE

Amber Milner

Sportsrideklubben

H

Diskvalificeret

20

141

MAGIC LADY

Sofie Jensen

Glostrup Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


4U-LB2** Springning Heste B0 - A

Antal plac.: 6Metode: B0
Dotering:

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

70

LUEGA LOVE

Lise Kjelstrup

Vallø Sportsrideklub

41,420

0,000

H

1

16

108

GUARIONEX (SWE)

Marie Juul

Rideklubben Egene

42,450

0,000

H

1

7

112

CROWN OF DENMARK Z

Amanda Bjerrum Schjørmann

Gentofte Rideklub

44,060

0,000

H

1

13

64

SAM

Karina Hein

Salsmose Sportsrideklub

44,740

0,000

H

1

17

152

CRELINE

Sabrine Sibbern

Møns Sportsrideklub

45,080

0,000

H

1

20

209

SELINA

Regitze Ericsson

Øresundskystens Rideklub

45,890

0,000

H

1

15

88

UDO

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

46,160

0,000

H

1

9

121

GAVNHOLTS SOLEI

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

46,190

0,000

H

1

11

165

SVALEGÅRDS AIMEÉ

Kicki Winter

Albertslund Rideklub

46,660

0,000

H

2

16

COSMO

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

41,780

4,000

H

21

204

FUN 4' EVER

Annette Søgaard

Maarum Rideklub

43,110

4,000

H

4

39

STOKBROENS FLORA

Camilla Weidemann

Høsterkøb Rideklub

44,180

4,000

H

12

13

JAKO´S LAVISH

Nanna Ellefsen

Gentofte Rideklub

44,450

4,000

H

6

103

SEX-Z CASIZ

Vibeke Niberlung

Sportsrideklubben

46,050

4,000

H

1

49

COOPER

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

47,900

4,000

H

8

116

LILLEVANGS CANTO

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

49,530

4,000

H

18

146

CHICAGO L Z

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

50,000

4,000

H

3

6

PHOENIX DANCER

Heidi Pedersen

Birkerød Rideforening

41,880

8,000

H

10

139

RUSSIE

Amber Milner

Sportsrideklubben

49,260

8,000

H

5

40

STENVÆNGE PORCHE

Sofie T. Vagnholm

Albertslund Rideklub

46,910

20,000

H

19

95

LIFE-STYLE

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

92,150

24,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


5GLS Foders LA1* - Hest B4 - A

Antal plac.: 12Metode: B4
Dotering: 1200, 1000, 800, 200

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

198

VISITEUSE

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

39,210

0,000

H

 

27,900

0,000

1

2

9

44

TWISTER W.

Caroline Bundgaard

Capacity Showjumping Center

37,810

0,000

H

 

28,090

0,000

1

3

41

62

WANDA DE SAINT PIERRE

Camilla Skøtt

Aagerupgård Sportsrideklub

43,840

0,000

H

 

28,660

0,000

1

4

48

8

LEGEND

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

45,210

0,000

H

 

28,840

0,000

1

5

3

113

CARLTON HOMEBOY

Tina Dufour

Sportsrideklubben

43,060

0,000

H

 

29,340

0,000

1

6

39

197

MARCUS

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

40,680

0,000

H

 

29,360

0,000

1

7

43

71

FRUTRILLO VD R AND N STABLES

Camilla Vincents

Nordsjællands Sportsrideklub

42,230

0,000

H

 

30,410

0,000

1

8

24

208

QUANITA

Regitze Ericsson

Øresundskystens Rideklub

47,350

0,000

H

 

33,430

0,000

1

9

19

5

LORD CALYPSO

Amalie Rosenstand

Adamslyst Sportsrideklub

47,180

0,000

H

 

33,480

0,000

1

10

28

68

CASUS HOVSTED

Tina Hattel

Maarum Rideklub

42,880

0,000

H

 

33,510

0,000

1

11

42

67

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

45,070

0,000

H

 

35,110

0,000

1

12

30

64

SAM

Karina Hein

Salsmose Sportsrideklub

46,970

0,000

H

 

35,540

0,000

1

31

46

LUNDEMARKSGÅRDS ZORBÉT

Trine Dahlin

Vallø Sportsrideklub

45,150

0,000

H

 

36,110

0,000

1

46

98

QUINTHAGO

Tina Dufour

Sportsrideklubben

48,580

0,000

H

 

36,230

0,000

1

22

50

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

44,460

0,000

H

 

27,740

4,000

1

13

108

GUARIONEX (SWE)

Marie Juul

Rideklubben Egene

44,330

0,000

H

 

29,330

4,000

1

20

41

QUORP'S CADEAU

Sarah Bergsaker

Glostrup Rideklub

43,180

0,000

H

 

30,770

4,000

1

45

87

ZIMBABWE

Amber Milner

Sportsrideklubben

44,490

0,000

H

 

31,370

4,000

1

36

16

COSMO

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

43,420

0,000

H

 

32,060

4,000

1

12

88

UDO

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

43,770

0,000

H

 

34,760

4,000

1

50

158

LIMBUS SON

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

47,470

0,000

H

 

38,200

4,000

1

14

117

GREDSTEDGÅRDS CORLEONE

Marie Louise Hagge

Holmegårdens Rideklub

42,880

0,000

H

 

33,180

8,000

1

Udgået

6

204

FUN 4' EVER

Annette Søgaard

Maarum Rideklub

44,970

0,000

H

 

DIS_Udgået

1

2

10

THIN THIN

Mathilde Skov

Sydsjællands Køre- og Rideforening

40,900

4,000

H

37

27

HESTELY'S ALEXIA

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

41,710

4,000

H

10

70

LUEGA LOVE

Lise Kjelstrup

Vallø Sportsrideklub

42,200

4,000

H

26

94

MONIQUE

Nicoline Christiansen

Haslev Køre- Og Rideforening

43,090

4,000

H

40

56

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Horns Herreds Rideklub

43,360

4,000

H

47

82

MAXELL

Henrik Hattel

Maarum Rideklub

43,460

4,000

H

27

181

TÅGERUP'S ZIGGY

Line Juul Pedersen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

45,100

4,000

H

7

168

GRACIEUSE DE LITRANGE LXXX

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

45,220

4,000

H

25

169

TOSCANA IV

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

45,650

4,000

H

4

215

LASLO Z

Alma Sundahl

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

45,690

4,000

H

34

2

CARLSSON VOM DEICH

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

46,270

4,000

H

18

3

STIERNEHOLM'S COOL CASH

Sofie Louise H Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

46,620

4,000

H

5

209

SELINA

Regitze Ericsson

Øresundskystens Rideklub

46,810

4,000

H

1

170

FAY VAN DE CASTANOSCHANS

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

58,470

4,000

H

17

152

CRELINE

Sabrine Sibbern

Møns Sportsrideklub

60,740

7,000

H

21

95

LIFE-STYLE

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

36,350

8,000

H

38

54

PC' CAPTAIN SPLITLINK

Mette Maj Mikuta

Sportsrideklubben

42,620

12,000

H

44

84

ACCOLITTO

Rikke Riknagel

Sportsrideklubben

49,800

12,000

H

23

57

MELISA LANGAGER

Louise Andersen

Barthahus Rideklub

64,880

12,000

H

49

104

WOLWINE

Finn Saksø Larsen

Sportsrideklubben

58,370

15,000

H

8

13

JAKO´S LAVISH

Nanna Ellefsen

Gentofte Rideklub

47,070

16,000

H

Udgået

35

25

VICKTOR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

H

Udgået

15

91

FRANSISCA KROGSAGERGAARD

Sanne Sejer Lindeløv

Horns Herreds Rideklub

H

Udgået

32

178

ARISTA

Anna Caroline la Cour Häggblom

Capacity Showjumping Center

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


6Beslagsmed Rene Borups LA2** - Hest A - A

Antal plac.: 10Metode: A
Dotering: 1200, 1000, 800, 200

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

26

27

HESTELY'S ALEXIA

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

52,490

0,000

H

2

27

31

CENTIBETIA

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

53,080

0,000

H

3

11

114

LORD HOLSTEIN

Joost Martens

Sportsrideklubben

54,010

0,000

H

4

39

175

MON AMIE

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

54,800

0,000

H

5

5

210

ENGHAVEN'S CHA-CHA

Rikke Nielsen

Riders Cup

55,540

0,000

H

6

35

149

LITTLE Q

Christian Rossing Lønberg

Sportsrideklubben

55,550

0,000

H

7

16

87

ZIMBABWE

Amber Milner

Sportsrideklubben

56,790

0,000

H

8

1

193

CLIFF YOUNG

Lars Bo Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

58,320

0,000

H

9

20

66

LAJGÅRDENS LANDOR

Pernille Stribolt

Sportsrideklubben

59,990

0,000

H

10

2

174

VIVA VERLISA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

62,430

0,000

H

10

4

SPEEDY SPARROW

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

63,270

0,000

H

21

192

CALVIN K

Lars Bo Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

67,710

0,000

H

36

164

FIRST KNIGHT

Louise Søgaard

Karlslunde Rideklub

71,740

1,000

H

19

158

LIMBUS SON

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

74,140

2,000

H

22

17

RUBY TUESDAY

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

49,200

4,000

H

29

36

V-MAX Z

Cecilie C. Ravn

Karlslunde Rideklub

53,090

4,000

H

14

67

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

55,940

4,000

H

25

109

ZEREX

Joost Martens

Sportsrideklubben

56,680

4,000

H

6

2

CARLSSON VOM DEICH

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

58,980

4,000

H

8

68

CASUS HOVSTED

Tina Hattel

Maarum Rideklub

61,390

4,000

H

33

221

BØGEGÅRDENS ASKARI

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

66,800

4,000

H

4

222

UKENDT

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

68,530

4,000

H

28

33

GOLDLINES CIPPO

Gitte Funch Johannsen

Karlslunde Rideklub

69,080

5,000

H

3

166

PGL CRONUS (CRONUS)

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

74,090

6,000

H

31

111

ARRIETTA

Lise Schultz Larsen

Birkerød Rideforening

74,360

6,000

H

32

82

MAXELL

Henrik Hattel

Maarum Rideklub

56,430

8,000

H

12

56

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Horns Herreds Rideklub

56,870

8,000

H

34

133

SOLVANGS CASTELLO

Josephine F. Pedersen

Slangerup-Lynge Rideklub

58,190

8,000

H

24

30

MISS MALIBU

Jeanne Kallehave

Birkerød Rideforening

58,990

8,000

H

9

54

PC' CAPTAIN SPLITLINK

Mette Maj Mikuta

Sportsrideklubben

60,920

8,000

H

7

25

VICKTOR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

60,980

8,000

H

37

173

KONGEJORDENS CHECK POINT

Eva Vennits

Riders Cup

64,580

8,000

H

17

98

QUINTHAGO

Tina Dufour

Sportsrideklubben

72,830

9,000

H

30

60

QUENTEL LINDELL

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

65,330

12,000

H

38

203

EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE

Camilla Fliedner Ernst

Glostrup Rideklub

70,280

13,000

H

40

195

OLINA

Marc Christensen

Frederiksværk Rideklub

83,470

20,000

H

18

104

WOLWINE

Finn Saksø Larsen

Sportsrideklubben

69,740

21,000

H

15

84

ACCOLITTO

Rikke Riknagel

Sportsrideklubben

107,080

22,000

H

Udgået

23

167

ROMEO DU GRAND MOUSTIER

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


7N/T Langholms MB1* - Hest B3 - A

Antal plac.: 6Metode: B3
Dotering: 1400, 1200, 1000, 300

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

31

CENTIBETIA

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

59,340

0,000

H

 

35,200

0,000

1

2

25

157

DÜVALLIE

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

61,080

0,000

H

 

35,300

0,000

1

3

21

8

LEGEND

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

56,520

0,000

H

 

36,940

0,000

1

4

8

203

EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE

Camilla Fliedner Ernst

Glostrup Rideklub

57,050

0,000

H

 

42,950

0,000

1

5

1

221

BØGEGÅRDENS ASKARI

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

56,590

0,000

H

 

42,750

4,000

1

6

19

175

MON AMIE

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

58,380

0,000

H

 

43,610

5,000

1

16

164

FIRST KNIGHT

Louise Søgaard

Karlslunde Rideklub

62,960

0,000

H

 

45,870

7,000

1

3

10

THIN THIN

Mathilde Skov

Sydsjællands Køre- og Rideforening

50,040

4,000

H

12

36

V-MAX Z

Cecilie C. Ravn

Karlslunde Rideklub

55,470

4,000

H

4

17

RUBY TUESDAY

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

57,670

4,000

H

30

202

CALIPO ENEMÆRKE

Camilla Fliedner Ernst

Glostrup Rideklub

58,550

4,000

H

10

149

LITTLE Q

Christian Rossing Lønberg

Sportsrideklubben

58,980

4,000

H

26

150

POKERFACE Z

Christian Rossing Lønberg

Sportsrideklubben

60,210

4,000

H

2

210

ENGHAVEN'S CHA-CHA

Rikke Nielsen

Riders Cup

52,830

8,000

H

18

173

KONGEJORDENS CHECK POINT

Eva Vennits

Riders Cup

54,430

8,000

H

13

60

QUENTEL LINDELL

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

59,410

8,000

H

24

110

QALIBER V

Joost Martens

Sportsrideklubben

62,050

8,000

H

15

133

SOLVANGS CASTELLO

Josephine F. Pedersen

Slangerup-Lynge Rideklub

63,240

9,000

H

28

182

ACORDO Z

Stine Scherffenberg

Sportsrideklubben

61,010

12,000

H

14

111

ARRIETTA

Lise Schultz Larsen

Birkerød Rideforening

61,190

12,000

H

22

47

WEYMOUTH

Pernille Stribolt

Sportsrideklubben

67,920

13,000

H

Udgået

7

33

GOLDLINES CIPPO

Gitte Funch Johannsen

Karlslunde Rideklub

H

Udgået

23

71

FRUTRILLO VD R AND N STABLES

Camilla Vincents

Nordsjællands Sportsrideklub

H

Udgået

17

222

UKENDT

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


8Klubklasse - U-LC - Hest B0 - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

141

MAGIC LADY

Sofie Jensen

Glostrup Rideklub

46,860

0,000

H

1

3

124

STIERNEHOLMS CASH FLOW

Anne Kathrine H. Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

49,160

0,000

H

1

1

223

CYRO

Christina Arndt Jørgensen

Solrød Rideklub

54,400

0,000

H

1

9

154

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub

55,420

0,000

H

5

212

LA QUBA

Lone Linding

Slagelse Rideklub

52,870

4,000

H

2

176

LANDLYSTES ALABASTA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

53,180

8,000

H

6

151

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

54,780

8,000

H

4

217

ZAINI BRENTEDAL

Grith Hansen

Glostrup Rideklub

55,980

8,000

H

8

26

QUILTON

Betina Schulz

Kongelundens Rideklub

63,620

9,000

H

7

186

EMMA-L

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

50,570

12,000

H

10

63

CANDY

Randi Constance Stamer Nielsen

Rideklubben Egene

76,830

17,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


9Klubklasse - Beslagsmed Rene Borups LB1* - Hest B3 - A

Antal plac.: 8Metode: B3
Dotering: 700, 500, 300, 200

Dommere:C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

50

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

49,000

0,000

H

 

29,040

0,000

1

2

28

69

ENGHØJS LAMINOT

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

47,770

0,000

H

 

32,720

0,000

1

3

24

139

RUSSIE

Amber Milner

Sportsrideklubben

45,610

0,000

H

 

34,050

0,000

1

4

25

184

CAIRO

Michell H. Andersen

Salsmose Sportsrideklub

52,080

0,000

H

 

34,340

0,000

1

5

14

43

MISS FIGHT

Stefanie Hammel

Tune Sportsrideklub

51,070

0,000

H

 

34,540

0,000

1

6

16

96

OSAGERS TIBACCO

Sarah Meisner Christensen

Rideklubben Vestervang

46,710

0,000

H

 

35,930

0,000

1

7

26

137

TIRANA

Sarah Meisner Christensen

Rideklubben Vestervang

48,050

0,000

H

 

37,130

0,000

1

8

23

131

PRINCAS

Nicole Christiansen

Karlslunde Rideklub

50,270

0,000

H

 

38,840

0,000

1

18

89

NICOLINA LILLE LUNDEN

Marie-Louise Asmussen

Darupgaards Rideklub

52,350

0,000

H

 

40,960

0,000

1

29

174

VIVA VERLISA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

48,030

0,000

H

 

33,830

4,000

1

32

165

SVALEGÅRDS AIMEÉ

Kicki Winter

Albertslund Rideklub

53,620

0,000

H

 

38,000

4,000

1

3

176

LANDLYSTES ALABASTA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

49,750

0,000

H

 

38,530

4,000

1

9

154

FRYDENBORGS LABAN

Michelle Dalsgaard

Glostrup Rideklub

52,450

0,000

H

 

40,790

4,000

1

22

128

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

46,850

0,000

H

 

31,700

8,000

1

5

213

EVROS KÆRLUND

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

50,210

0,000

H

 

62,040

19,000

1

10

141

MAGIC LADY

Sofie Jensen

Glostrup Rideklub

44,120

4,000

H

2

186

EMMA-L

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

50,180

4,000

H

1

151

RÅDBJERG'S PATANO

Mette Døssing Falck

Glostrup Rideklub

50,340

4,000

H

6

212

LA QUBA

Lone Linding

Slagelse Rideklub

50,640

4,000

H

31

99

CANNAVARO

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

51,000

4,000

H

21

199

DANGLO'S TOPSOLIST

Simone Vinther

Næstved Sportsrideklub

53,670

4,000

H

20

112

CROWN OF DENMARK Z

Amanda Bjerrum Schjørmann

Gentofte Rideklub

55,700

4,000

H

17

80

SANNEBO'S FIREA

Louise Pedersen

Rideklubben Vestervang

65,510

6,000

H

8

63

CANDY

Randi Constance Stamer Nielsen

Rideklubben Egene

47,690

8,000

H

13

28

ROBIN

Julie Henriksen

Næstved Sportsrideklub

49,810

8,000

H

30

40

STENVÆNGE PORCHE

Sofie T. Vagnholm

Albertslund Rideklub

55,700

8,000

H

4

102

VICTORIA

Karina Hein

Salsmose Sportsrideklub

75,880

8,000

H

7

26

QUILTON

Betina Schulz

Kongelundens Rideklub

50,970

16,000

H

11

124

STIERNEHOLMS CASH FLOW

Anne Kathrine H. Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

63,640

17,000

H

Udgået

19

93

LESIR LETH

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


10N/T Langholms LB2** - Hest B7 - A

Antal plac.: 12Metode: B7
Dotering: 1800, 1500, 1200, 200

Dommere:C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

38

44

TWISTER W.

Caroline Bundgaard

Capacity Showjumping Center

40,880

0,000

H

 

28,370

0,000

1

2

41

61

CUPIDO

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

44,990

0,000

H

 

30,390

0,000

1

3

47

113

CARLTON HOMEBOY

Tina Dufour

Sportsrideklubben

43,720

0,000

H

 

30,480

0,000

1

4

29

37

SOLVANGS BRUNELLA

Stefanie Hammel

Tune Sportsrideklub

49,510

0,000

H

 

31,740

0,000

1

5

23

16

COSMO

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

45,260

0,000

H

 

32,150

0,000

1

6

21

139

RUSSIE

Amber Milner

Sportsrideklubben

46,060

0,000

H

 

32,900

0,000

1

7

7

43

MISS FIGHT

Stefanie Hammel

Tune Sportsrideklub

47,450

0,000

H

 

32,930

0,000

1

8

39

224

DASHMIR K

Steen Bundgaard

Sportsrideklubben

49,760

0,000

H

 

33,750

0,000

1

9

24

58

STIERNEHOLMS CASH FLOW

Sofie Louise H Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

53,730

0,000

H

 

34,070

0,000

1

10

32

174

VIVA VERLISA

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

46,700

0,000

H

 

34,580

0,000

1

11

27

25

VICKTOR

Nicka Langholm

Glostrup Rideklub

45,070

0,000

H

 

34,840

0,000

1

12

37

29

PARCOS

Sandra Eis

Sydsjællands Køre- og Rideforening

45,800

0,000

H

 

37,050

0,000

1

49

194

QUICK STEP

Lise Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

45,620

0,000

H

 

39,960

0,000

1

9

50

CALVIN

Cecilie Eriksen

Haslev Køre- Og Rideforening

44,720

0,000

H

 

30,160

4,000

1

31

32

FRINKA

Louise Pedersen

Rideklubben Vestervang

47,200

0,000

H

 

32,200

4,000

1

42

70

LUEGA LOVE

Lise Kjelstrup

Vallø Sportsrideklub

45,060

0,000

H

 

32,560

4,000

1

44

57

MELISA LANGAGER

Louise Andersen

Barthahus Rideklub

44,940

0,000

H

 

33,650

4,000

1

1

170

FAY VAN DE CASTANOSCHANS

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

44,510

0,000

H

 

35,510

4,000

1

48

95

LIFE-STYLE

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

45,610

0,000

H

 

36,000

4,000

1

34

168

GRACIEUSE DE LITRANGE LXXX

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

49,300

0,000

H

 

36,260

4,000

1

50

169

TOSCANA IV

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

49,300

0,000

H

 

36,260

4,000

1

17

121

GAVNHOLTS SOLEI

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

47,710

0,000

H

 

34,420

8,000

1

19

198

VISITEUSE

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

41,680

4,000

H

2

213

EVROS KÆRLUND

Christina Schwartz Hansen

Barthahus Rideklub

42,720

4,000

H

20

128

GAMLISH CHADAY-DELIGHT

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk

44,150

4,000

H

40

48

SECRET PROSPECT XX (DEN)

Jannie Styrck Immerdal Brendstrup

Sportsrideklubben Vallensbæk

44,510

4,000

H

28

137

TIRANA

Sarah Meisner Christensen

Rideklubben Vestervang

44,840

4,000

H

43

88

UDO

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

45,440

4,000

H

25

184

CAIRO

Michell H. Andersen

Salsmose Sportsrideklub

46,000

4,000

H

5

131

PRINCAS

Nicole Christiansen

Karlslunde Rideklub

46,230

4,000

H

11

59

AZALEA

Michael Ertmann Henriksen

Vemmelev Rideklub

46,430

4,000

H

45

92

JIVARO

Marie Louise Hagge

Holmegårdens Rideklub

46,510

4,000

H

30

41

QUORP'S CADEAU

Sarah Bergsaker

Glostrup Rideklub

46,760

4,000

H

13

80

SANNEBO'S FIREA

Louise Pedersen

Rideklubben Vestervang

48,150

4,000

H

35

185

DICIANG

Sophie S. Wilson

Næstved Sportsrideklub

48,410

4,000

H

33

4

SPEEDY SPARROW

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

49,610

4,000

H

16

112

CROWN OF DENMARK Z

Amanda Bjerrum Schjørmann

Gentofte Rideklub

54,490

4,000

H

26

102

VICTORIA

Karina Hein

Salsmose Sportsrideklub

58,770

5,000

H

46

197

MARCUS

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

42,730

8,000

H

6

40

STENVÆNGE PORCHE

Sofie T. Vagnholm

Albertslund Rideklub

45,680

8,000

H

12

69

ENGHØJS LAMINOT

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

55,800

8,000

H

4

28

ROBIN

Julie Henriksen

Næstved Sportsrideklub

76,730

8,000

H

8

223

CYRO

Christina Arndt Jørgensen

Solrød Rideklub

64,580

11,000

H

15

93

LESIR LETH

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

50,980

12,000

H

18

199

DANGLO'S TOPSOLIST

Simone Vinther

Næstved Sportsrideklub

52,420

12,000

H

14

89

NICOLINA LILLE LUNDEN

Marie-Louise Asmussen

Darupgaards Rideklub

75,080

17,000

H

10

96

OSAGERS TIBACCO

Sarah Meisner Christensen

Rideklubben Vestervang

55,160

20,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


11GLS Foders LA1* - Hest B7 - A

Antal plac.: 11Metode: B7
Dotering: 800, 600, 400, 200

Dommere:C: Preben Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

18

61

CUPIDO

Alberte Bidstrup

Slangerup-Lynge Rideklub

44,620

0,000

H

 

31,680

0,000

1

2

35

56

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Horns Herreds Rideklub

45,090

0,000

H

 

33,650

0,000

1

3

2

170

FAY VAN DE CASTANOSCHANS

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

47,500

0,000

H

 

36,300

0,000

1

4

44

207

QUNNIE

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

47,810

0,000

H

 

37,620

0,000

1

5

27

191

CALVIN K

Lars Bo Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

49,320

0,000

H

 

45,260

1,000

1

6

24

197

MARCUS

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

40,740

0,000

H

 

29,290

4,000

1

7

38

87

ZIMBABWE

Amber Milner

Sportsrideklubben

46,300

0,000

H

 

34,640

4,000

1

8

34

54

PC' CAPTAIN SPLITLINK

Mette Maj Mikuta

Sportsrideklubben

45,020

0,000

H

 

36,450

4,000

1

9

43

189

LAZLO 12

Emma Stengelshøj Jørgensen

Slagelse Rideklub

42,780

0,000

H

 

45,570

13,000

1

10

33

15

KANNIKHUS CALINA

Nanna Lehani Neergaard

Nordvestsjællands Rideklub

50,500

1,000

H

11

42

158

LIMBUS SON

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

50,830

1,000

H

36

67

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

50,920

1,000

H

30

7

CYRANO

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

51,730

1,000

H

32

14

FØLHOLMS C-DAY

Melissa Fobian

Sportsrideklubben

57,220

1,000

H

8

198

VISITEUSE

Katja Kristensen

Mønstergårdens Rideklub

41,780

4,000

H

3

10

THIN THIN

Mathilde Skov

Sydsjællands Køre- og Rideforening

42,830

4,000

H

29

16

COSMO

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

43,340

4,000

H

15

48

SECRET PROSPECT XX (DEN)

Jannie Styrck Immerdal Brendstrup

Sportsrideklubben Vallensbæk

43,500

4,000

H

12

29

PARCOS

Sandra Eis

Sydsjællands Køre- og Rideforening

44,620

4,000

H

21

88

UDO

Amanda Gether Lund

Gentofte Rideklub

45,260

4,000

H

20

206

UNICE

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

45,670

4,000

H

11

113

CARLTON HOMEBOY

Tina Dufour

Sportsrideklubben

46,130

4,000

H

23

92

JIVARO

Marie Louise Hagge

Holmegårdens Rideklub

46,180

4,000

H

25

194

QUICK STEP

Lise Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

46,210

4,000

H

7

95

LIFE-STYLE

Anna Sandahl Michelsen

Nordsjællands Sportsrideklub

46,320

4,000

H

22

205

CARO 45

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

46,580

4,000

H

41

152

CRELINE

Sabrine Sibbern

Møns Sportsrideklub

46,960

4,000

H

16

168

GRACIEUSE DE LITRANGE LXXX

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

47,110

4,000

H

28

2

CARLSSON VOM DEICH

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

47,560

4,000

H

13

32

FRINKA

Louise Pedersen

Rideklubben Vestervang

51,180

5,000

H

39

169

TOSCANA IV

Frank Nalepa

Hillerød Sportsrideklub

52,650

5,000

H

40

104

WOLWINE

Finn Saksø Larsen

Sportsrideklubben

52,880

5,000

H

5

121

GAVNHOLTS SOLEI

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

47,600

8,000

H

9

3

STIERNEHOLM'S COOL CASH

Sofie Louise H Nielsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening

50,490

9,000

H

26

108

GUARIONEX (SWE)

Marie Juul

Rideklubben Egene

59,360

11,000

H

31

13

JAKO´S LAVISH

Nanna Ellefsen

Gentofte Rideklub

47,830

12,000

H

1

165

SVALEGÅRDS AIMEÉ

Kicki Winter

Albertslund Rideklub

48,200

12,000

H

37

73

LÁ FREJ F.

Julie Friis

Karlslunde Rideklub

64,050

12,000

H

4

100

HEDENS DON QUIJOTE

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

64,660

12,000

H

19

70

LUEGA LOVE

Lise Kjelstrup

Vallø Sportsrideklub

57,650

14,000

H

6

59

AZALEA

Michael Ertmann Henriksen

Vemmelev Rideklub

60,620

16,000

H

Udgået

17

57

MELISA LANGAGER

Louise Andersen

Barthahus Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


12Parcelgårdens Rideskole og Hestepensions LA2** - Hest A - A

Antal plac.: 11Metode: A
Dotering: 2000, 1700, 1400, 200

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

26

109

ZEREX

Joost Martens

Sportsrideklubben

47,100

0,000

H

2

35

173

KONGEJORDENS CHECK POINT

Eva Vennits

Riders Cup

48,060

0,000

H

3

25

31

CENTIBETIA

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

49,170

0,000

H

4

15

202

CALIPO ENEMÆRKE

Camilla Fliedner Ernst

Glostrup Rideklub

49,950

0,000

H

5

33

11

WESTERGAARDENS BEAUTY

Kimmie Ny Linde

Nordvestsjællands Rideklub

51,370

0,000

H

6

34

10

THIN THIN

Mathilde Skov

Sydsjællands Køre- og Rideforening

51,580

0,000

H

7

43

171

CORDINO 28

Charlotte Carina Andersen

Sportsrideklubben

53,370

0,000

H

8

41

12

RIHANNA

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

53,380

0,000

H

9

16

189

LAZLO 12

Emma Stengelshøj Jørgensen

Slagelse Rideklub

53,540

0,000

H

10

24

172

TUKKER

Charlotte Carina Andersen

Sportsrideklubben

53,640

0,000

H

11

42

206

UNICE

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

54,250

0,000

H

37

200

IDUNIA V. HARKNAG

Simone Vinther

Næstved Sportsrideklub

55,590

0,000

H

17

207

QUNNIE

Benedikte Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

55,840

0,000

H

27

8

LEGEND

Desiree Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

57,020

0,000

H

9

54

PC' CAPTAIN SPLITLINK

Mette Maj Mikuta

Sportsrideklubben

57,160

0,000

H

11

67

SHOWMAN

Joen Wennerwald Hansen

Glostrup Rideklub

57,400

0,000

H

14

158

LIMBUS SON

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

63,720

0,000

H

45

222

UKENDT

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

65,250

1,000

H

4

4

SPEEDY SPARROW

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

50,700

4,000

H

32

17

RUBY TUESDAY

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

52,760

4,000

H

1

225

ANCORIANO Z

Benedikte Skagge

Sportsrideklubben

55,470

4,000

H

30

23

COLETTE B

Christina Fobian

Sportsrideklubben

55,900

4,000

H

8

15

KANNIKHUS CALINA

Nanna Lehani Neergaard

Nordvestsjællands Rideklub

59,090

4,000

H

28

60

QUENTEL LINDELL

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

59,720

4,000

H

23

106

STAR QUALITY

Camilla Rosengaard

Barthahus Rideklub

61,170

4,000

H

38

193

CLIFF YOUNG

Lars Bo Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

61,430

4,000

H

19

119

BIGRO

Signe Mathilde Pedersen

Sportsrideklubben

62,200

4,000

H

2

100

HEDENS DON QUIJOTE

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

62,440

4,000

H

6

13

JAKO´S LAVISH

Nanna Ellefsen

Gentofte Rideklub

63,020

4,000

H

31

19

MY LAMBORGHINI GRAFTEBJERG

Lilianna Sørensen

Nordvestsjællands Rideklub

64,180

4,000

H

39

97

COLOMBO 67

Signe Mathilde Pedersen

Sportsrideklubben

66,480

5,000

H

12

73

LÁ FREJ F.

Julie Friis

Karlslunde Rideklub

76,990

7,000

H

22

1

CALIFORNIA BABE

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

48,020

8,000

H

29

36

V-MAX Z

Cecilie C. Ravn

Karlslunde Rideklub

55,360

8,000

H

36

177

PRIOR'S CABBO

Anethe Madsen

Riders Cup

55,460

8,000

H

5

2

CARLSSON VOM DEICH

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

66,530

9,000

H

13

87

ZIMBABWE

Amber Milner

Sportsrideklubben

67,940

9,000

H

21

136

COLORADO

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

60,770

12,000

H

7

14

FØLHOLMS C-DAY

Melissa Fobian

Sportsrideklubben

63,340

12,000

H

20

205

CARO 45

Anne Kristine Rie Truelsen

Capacity Showjumping Center

76,260

15,000

H

10

56

BIRKNÆS ASTA

Sanne Sejer Lindeløv

Horns Herreds Rideklub

56,940

16,000

H

44

18

FANDANGO

Camilla Rosengaard

Barthahus Rideklub

81,180

18,000

H

Udgået

3

7

CYRANO

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

H

Udgået

18

185

DICIANG

Sophie S. Wilson

Næstved Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


13N/T Langholms MB2** - Hest B7 - A

Antal plac.: 9Metode: B7
Dotering: 1400, 1200, 1000, 300

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

24

TOFTEHØJS CRE'DIVA

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

43,950

0,000

H

 

34,780

0,000

1

2

30

157

DÜVALLIE

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

46,230

0,000

H

 

35,000

0,000

1

3

17

172

TUKKER

Charlotte Carina Andersen

Sportsrideklubben

43,560

0,000

H

 

35,820

0,000

1

4

28

74

REBBØLGÅRDS CHANEL

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

44,860

0,000

H

 

37,070

0,000

1

5

13

31

CENTIBETIA

Charlotte Kondrup

Sportsrideklubben

43,760

0,000

H

 

37,420

0,000

1

6

25

175

MON AMIE

Mia Maj Kruuse Larsen

Glostrup Rideklub

44,690

0,000

H

 

37,610

0,000

1

7

21

97

COLOMBO 67

Signe Mathilde Pedersen

Sportsrideklubben

42,030

0,000

H

 

40,590

0,000

1

8

14

221

BØGEGÅRDENS ASKARI

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

43,640

0,000

H

 

41,350

0,000

1

9

6

109

ZEREX

Joost Martens

Sportsrideklubben

40,080

0,000

H

 

28,970

4,000

1

10

17

RUBY TUESDAY

Sandra L. Hansen

Slangerup-Lynge Rideklub

45,700

0,000

H

 

33,910

4,000

1

32

22

CORELLO 2

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

46,430

0,000

H

 

34,000

4,000

1

1

149

LITTLE Q

Christian Rossing Lønberg

Sportsrideklubben

41,310

0,000

H

 

34,930

4,000

1

31

180

LOLYPOP II

Cornelia Porsager Hjortshøj

Holte Ride-Klub

41,860

0,000

H

 

37,230

4,000

1

23

193

CLIFF YOUNG

Lars Bo Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

45,470

0,000

H

 

39,700

8,000

1

33

18

FANDANGO

Camilla Rosengaard

Barthahus Rideklub

44,220

0,000

H

 

46,930

13,000

1

12

23

COLETTE B

Christina Fobian

Sportsrideklubben

42,440

4,000

H

26

183

ACORADA

Stine Scherffenberg

Sportsrideklubben

43,590

4,000

H

16

60

QUENTEL LINDELL

Anja Lunn

Møns Sportsrideklub

43,630

4,000

H

22

177

PRIOR'S CABBO

Anethe Madsen

Riders Cup

43,960

4,000

H

2

106

STAR QUALITY

Camilla Rosengaard

Barthahus Rideklub

44,060

4,000

H

29

150

POKERFACE Z

Christian Rossing Lønberg

Sportsrideklubben

44,090

4,000

H

5

12

RIHANNA

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

45,190

4,000

H

4

119

BIGRO

Signe Mathilde Pedersen

Sportsrideklubben

47,890

4,000

H

11

19

MY LAMBORGHINI GRAFTEBJERG

Lilianna Sørensen

Nordvestsjællands Rideklub

44,210

8,000

H

15

36

V-MAX Z

Cecilie C. Ravn

Karlslunde Rideklub

44,560

8,000

H

27

114

LORD HOLSTEIN

Joost Martens

Sportsrideklubben

48,490

9,000

H

24

66

LAJGÅRDENS LANDOR

Pernille Stribolt

Sportsrideklubben

59,860

11,000

H

7

11

WESTERGAARDENS BEAUTY

Kimmie Ny Linde

Nordvestsjællands Rideklub

49,860

13,000

H

3

225

ANCORIANO Z

Benedikte Skagge

Sportsrideklubben

42,300

16,000

H

9

200

IDUNIA V. HARKNAG

Simone Vinther

Næstved Sportsrideklub

79,240

26,000

H

Opgivet

19

136

COLORADO

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

H

Opgivet

18

173

KONGEJORDENS CHECK POINT

Eva Vennits

Riders Cup

H

Opgivet

34

38

CONTANA

Signe Mathilde Pedersen

Sportsrideklubben

H

Top | Retur

Resultatliste
Glostrup Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Glostrup Rideklubs Nytårsdistriktstævne i spring
05/01/2013 - 06/01/2013


14Parcelgårdens Rideskole og Hestepensions MA1* - Hest A - A

Antal plac.: 3Metode: A
Dotering: 1600, 1400, 1200, 350

Dommere:E: Angelika Nallino, C: Birgitte Kronborg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

22

CORELLO 2

Dennis Steffenauer

Sportsrideklubben

49,830

0,000

H

2

1

226

COUNT DOWN

Christian Vang-Lauridsen

Sportsrideklubben

50,690

0,000

H

3

10

74

REBBØLGÅRDS CHANEL

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

52,510

0,000

H

7

180

LOLYPOP II

Cornelia Porsager Hjortshøj

Holte Ride-Klub

54,100

0,000

H

5

150

POKERFACE Z

Christian Rossing Lønberg

Sportsrideklubben

50,670

4,000

H

3

24

TOFTEHØJS CRE'DIVA

Kirstin Skjoldshøj

Baunehøj Rideklub Næstved

51,530

4,000

H

9

110

QALIBER V

Joost Martens

Sportsrideklubben

47,270

8,000

H

2

202

CALIPO ENEMÆRKE

Camilla Fliedner Ernst

Glostrup Rideklub

52,540

8,000

H

6

157

DÜVALLIE

Nicklas B. Jensen

Slettebjerggaard Rideforening

78,850

17,000

H

Opgivet

8

47

WEYMOUTH

Pernille Stribolt

Sportsrideklubben

H

Top | Retur